Герої Небесної Сотні з нами

20 лютого 2020 року у 3 закладах загальної середньої освіти Доманівського району проведені заходи: мітинг–реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають», «Пам’яті Небесної Сотні», перегляд фільмів «Майдан. Хроніка подій», «Євромайдан. Зима 2014 року», виховні години: «Майдан –6 років потому…», «Ми Вас пам’ ятатимо», «Подвиг учасників Революції гідності», «Герої не вмирають», «А Сотню уже зустріли небеса», «Герої Небесної Сотні з нами», здійснені екскурсії учнівської молоді у кімнати, куточки бойової слави, де учні були ознайомлені з інформацією на стенді «Небесна сотня».

У бібліотеках шкіл району оформлені виставки фотодокументів «Герої Небесної Сотні», фотографій з висвітленням подій, які відбувались на Майдані Незалежності в Києві.

/Files/images/2020/lyutiy/nebesna_sotnya/1.jpg/Files/images/2020/lyutiy/nebesna_sotnya/2.jpg/Files/images/2020/lyutiy/nebesna_sotnya/3.jpg

Афган - болюча рана...

14 лютого 2020 року в 3 загальноосвітніх школах району с 10.02.2020 р. по 14.02.2020р. проведені наступні заходи:усний журнал: «Пам’яті загиблих в Афгані присвячуємо…»,літературні читання : «Афганістан у віршах і піснях», операція «Зі святом , ветерани афганської війни», бібліотечні уроки «Афган болем у серцях озветься», тематична година «ЗМІ до річниці виведення військ с Афганістану», виховні години: «Афган у моєму серці», «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», «Герої для нас як приклад», конкурс читців «Поезія обпалена війною».

В кімнатах, куточках, музеї Бойової слави загальноосвітніх навчальних закладів виготовлені стенди: «Наші земляки – учасники афганських подій », «Ми пишаємося вами, односельчани - афганці», здійснені екскурсії учнівської молоді, учні ознайомлені з експозиціями, матеріалами про воїнів – афганців, які мешкають у селі.

В бібліотеках шкіл району організована тематична виставка матеріалів і фотодокументів війни в Афганістані : «Афган - болюча рана», «Афган, прописаний у серці»

/Files/images/2020/lyutiy/afgan/1.jpg

День пам’яті Героїв Крут та 101 – річниці бою під Крутами

29 січня 2020р. до Дня пам’яті Героїв Крут та 101 – річниці бою під Крутами » у 3 закладах загальноі середньої освіти проведені заходи : усний журнал «Крути - трагедія життя і вічності», тематичні години: «Вшануємо пам’ять Героїв Крут», «Їх було тільки триста», «День пам’яті Героїв Крут» , «Крути є пам'ять, який не буде кінця», диспут: «Чи був виправданим героїзм захисників Крут », літературно – музична композиція: «Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки», уроки мужності: «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю вмить єдину», «Вони загинули за свободу», урок пам’яті: «От де , люди, наша слава , слава України», загальношкільне свято: «Подвиг Героїв Крут житимо вічно», «Біль мого народу», «Любить Україну , як вірні сини»

У бібліотеках шкіл району оформлена книжкова виставка « 101 – річниця подвигу Героїв Крут».

/Files/images/2020/schen/2901/1.jpg/Files/images/2020/schen/2901/2.jpg

Заходи щодо проведення у закладах загальної середньої освіти до дня соборності України

22 січня 2020 року у 3 закладах загальної середньої освіти району проведені наступні заходи: усний журнал: «Співаєм слави тій події і тепер »,учнівська конференція : «День Соборності України - символ національного єднання українського народу », тематичні години: «Наша держава – Соборна Україна », «Моя Країна – єдина Україна», «Величній день єднання», «Ланцюг історії не перерветься», «Історія української державності».

У школах проведені конкурс малюнків на тему: «Ми живемо в Україні»,

«Моя родина – частина України».

Проведені загальношкільні заходи: «Сторінками історії українського народу»,присвячені Дню Соборності України, 100 – річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки та 99 – ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно – Української Народної Республіки.

В бібліотеках шкіл району організована тематичні виставки: «День Соборності України», «шлях до Соборності».

/Files/images/2020/schen/2201/1.jpg/Files/images/2020/schen/2201/2.jpg

Про підсумки І ( районного ) етапу обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року»

« 09 » січня 2020 р. відповідно до наказу відділу освіти, культури, молоді і спорту Доманівської райдержадміністрації «Про проведення І (районного) етапу обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року» та з метою привернення уваги громадськості до проблем виховання та соціалізації особистості, визначення виховного та розвиваючого потенціалу участі школярів у процесі прийняття рішень на рівні школи,району, виявлення та підтримка творчої обдарованої молоді, поширення кращого досвіду роботи лідерів учнівського самоврядування, 12 грудня 2019 року на базі Доманівського освітнього центру був проведений І (районний) етап обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року». У конкурсі взяли участь 2 лідери учнівського самоврядування, а саме: Клочкова Катерина, лідер учнівського самоврядування Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. імені Героя АТО Матвієнка А.В. та Шаламай Анастасія , лідер учнівського самоврядування Маринівської ЗОШ І- ІІІ ст.

Умовами конкурсу було передбачено проведення трьох очних конкурсних завдань: «Лабораторія проектів », «Найрозумнійший» та«3 хвилини для мецената».

Конкурсанти представили презентації своєї діяльності як лідера учнівського самоврядування,соціальний проект, реалізований у своєму навчальному закладі та у селі, продемонстрували своє уміння оратора, вміння тримати аудиторію, сценічну культуру та культуру мовлення, знання з різноманітних сфер життя та наук. . Кожен конкурсант творчо продемонстрував своє життєво кредо, свою соціальну позицію.

За підсумками рішення журі:

1. Визначили переможцями І (районного) етапу обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року» та нагородити відповідними грамотами:

І місце

- Шаламай Анастасію - лідера учнівського самоврядування Маринівської

ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Русило С.М., керівник Торговська Г.М.)

ІІ місце

- Клочкову Катерину - лідера учнівського самоврядування Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Онищак В.М., керівник Сілецька Л.Г.)

2. Оголосили подяку директорам Маринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Русило С.М., та директору Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. Онищаку В,М. за організацію роботи щодо участі учнів - лідерів учнівського самоврядування у конкурсі.

/Files/images/2020/schen/0901/1.jpg/Files/images/2020/schen/0901/2.jpg/Files/images/2020/schen/0901/3.jpg

Моніторинг щодо провадження в закладах загальної середньої освіти заходів з національно-патріотичного виховання

На виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та обласної Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки в районі прийнята районна Програма військово-патріотичного виховання населення Доманівського району на 2016-2020 роки (рішення ІІ позачергової сесії сьомого скликання Доманівської районної ради від 23 грудня 2015 року № 10). Відділом освіти Доманівської райдержадміністрації виданий наказ № 81 від 28.03.2016 року «Про заходи з виконання Програми військово-патріотичного виховання населення Доманівського району на 2016 рік».

Питання національно-патріотичного виховання учнівської молоді перебуває у відділі освіти на контролі. На нараді директорів шкіл у березні 2016 р. розглянуто питання «Національно–патріотичне виховання в системі суспільствознавчої освіти району». На семінарі заступників директорів з виховної роботи у березні 2019 року проаналізовано питання «Сучасні підходи до військово-патріотичного виховання в умовах реалізації Концепції національно-патріотичного виховання». У жовтні 2019 на семінарі заступників директорів з виховної роботи розглянуте питання «Впровадження національно- патріотичного виховання у закладах загальної середньої освіти».

Одним із завдань національно- патріотичного виховання є формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба,прапору,Гімну України. У закладах загальної середньої освіти району( Маринівська ЗОШ І-ІІІ ст., Новоолександрівському НВК, Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя АТО Матвієнка А.В.) оновлені стенди с державними символами. По класах у школах проводиться роз’яснювальна робота серед учнів , виховні заходи,бесіди, посвячені висвітленню історії формування державних символів України,їх значення і використання в різні історичні періоди, шанобливому ставленню до них.

У закладах загальної середньої освіти ( Маринівський ЗОШ І-ІІІ ст., Кузнецівський ЗОШ І-ІІІст. ім.. Героя АТО Матвієнка А.В., Новоолександрівському НВК І-ІІст.) розроблені заходи з національно-патріотичного виховання. Протягом вересня - листопада у закладах загальної середньої освіти району проведені виховні заходи: До дня захисника України, «Революція гідності», «Герої нашого часу», «Визволення України від німецько- фашистських загарбників», «Воїни АТО – наша гордість і слава», заходи до проведення Шевченківського тижня, Дня української писемності та мови, жертв Голодомору. Заплановано проведення заходів, спрямованих на виховання патріотизму у молоді до Дня збройних сил України.

До Дня захисника України для учнів у закладах загальної середньої освіти( Кузнецівська ЗОШ І-ІІІ ст., Новоолександрівському НВК, Маринівської ЗОШ І- ІІІ ст.) було організовано зустріч с учасниками АТО,проведені спортивні змагання, козацькі розваги.

До річниці визволення України від фашистських окупантів у Новоолександрівському НВК І- ІІ ст, Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ст., Маринівський ЗОШ І-ІІІ ст. проведені заходи, метою яких є формування у дітей патріотичних почуттів, вшанування пам’яті воїнів , які захищали і звільняли Україну та рідний край в роки Вітчизняної війни. Учні шкіл упорядкували братські могили, пам’ятні місця, пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни.

Учнівська молодь взяла участь у покладанні квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків загиблих воїнів з нагоди 75- річниці звільнення України від фашистських загарбників. У закладах загальної середньої освіти : Маринівський ЗОШ І- ІІІ ст., Кузнецівський ЗОШ І-ІІІ ст., Новоолександрівському НВК І-ІІ ст. створені куточки, кімнати бойової слави. У кімнатах бойової слави створені експозиції «Про перемогу над нацизмом у Другій Світовій війні 1939- 1945років», створені експозиції про героїв АТО,присвячені боротьбі з російською агресією.

До дня Революції Гідності у Новоолександрівькому НВК І-ІІ ст., Маринівський ЗОШ І-ІІІ ст., Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведені тематичні уроки про видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, інформаційно- просвітницькі заходи. У 3 закладах загальної середньої освіти Доманівського району проведені заходи: круглі столи «Обговорення відеоматеріалів подій періоду з листопада 2013 - лютий 2014 року», «Скажи своє слово про Україну», «Обличчя Революції Гідності», демонстрація фільму «Революція гідності» ( Кузнецівська ЗОШ І-ІІІ ст.), урок патріотизму , приурочений Дню Гідності та Свободи «Україна – країна гідності і свободи», виховна година, присвячена подіям 2013- 2014 р.р «Революція гідності»(

Маринівська ЗОШ І-ІІІ ст), класна година «Зима, що нас змінила»,виховний захід «Шануємо подвиг героїв Майдану», оформлено тематичний стенд «Україна- територія гідності та свободи», «Подвиг учасників Революції гідності»( Новоолександрівський НВК).

В річному плані перевірених шкіл заплановані заходи До Дня Соборності України, до подій під Крутами, до виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, до Чорнобильської трагедії.

Важливим чинником військово- патріотичного виховання учнівської молоді є робота з збереження народних звичаїв та обрядів українського народу. Яскравим прикладом цього стало свято «Фестиваль вишиванок», яке проведено у Маринівський ЗОШ І-ІІІ ст., Кузнецівській ЗОШ І –ІІІ ст., Новоолександрівському НВК І –ІІст.

Мала академія наук учнівської молоді веде планомірну виховну, навчальну та дослідницьку діяльність, спрямовану на формування в учнів почуття патріотизму, розвитку любові до Батьківщини, національної самосвідомості й гідності. На першому етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН були представлені роботи патріотичного спрямування

У 3 закладах загальної середньої освіти (Кузнецівська ЗОШ І- ІІІ ст., Новоолександрівський НВК , Маринівська ЗОШ І- ІІІ ст.) проводяться заходи з правової освіти та національно – патріотичного виховання

На батьківських зборах у 3 школах району обговорено питання «Права людини згідно с Конституцією України», спрямоване на підвищення рівня знань і поінформованості громадян щодо реалізації та захисту їх прав , гарантованих Конституцією і законами України.

Узакладах загальної середньої освіти району проведені наступні заходи:

- усний журнал: «Я громадянин України».

- виховний захід «Конституція – основа моєї держави», вікторина «Що я знаю про тебе,Україно?»,години спілкування: «Права свої знай – та про обов’язки свої не забувай», «Закон захищає дитинство», «Права дітей згідно з Конвенцією ООН і Конституцією України», «Конституція України – очима дітей», «Конституція - Основний Закон України»( Кузнецівська ЗОШ І-ІІІст.)

- учнівська конференція: «Закон і право», конкурс малюнків «Дорога нам усім Україна». «Мої права» (Новоолександрівський НВК)

- диспут« Моя Конституція мене береже»

- презентація «Сторінками Конституції України», відеофільм «З історії Конституції України»( Маринівсська ЗОШ І-ІІІ ст.)

У бібліотеках шкіл району оформлена тематична виставка «Я маю право».

Питання організації та проведення заходів з національно- патріотичного виховання знаходиться у закладах загальної середньої освіти на постійному контролі. Так, це питання було проаналізовано у школах на серпневій педраді, обговорено на засіданні методичного об’єднання класних керівників.

У Маринівський ЗОШ І- ІІІ ст., Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ст. працює гурток військово- патріотичного спрямування, де учні готуються стати гідними захисниками держави.

Аналіз перевірки закладів загальної середньої освіти показав, що у перевірених школах ( Маринівська ЗОШ І-ІІІ ст., Кузнецівська ЗОШ І-ІІІст., Новоолександрівському НВК ) виховна робота з національно- патріотичного виховання проводиться на належному рівні.

Але, з метою покращення робот из данного питання рекомендовано:

1. Оновити списки учасників бойових дій на території республіки Афганістан та інших держав, а також учасників АТО на сході України.

термін: до 01 12. 2019 року

2 У кімнатах, куточках бойової слави оновити експозиції «Про перемогу над нацизмом у Другій Cвітовій війні 1939-1945 років», про учасників бойових дій в республиці Афганістан та на теріторії інших держав, про героів АТО учасників подій на сході України.

термін: протягом року

3 Висвітлювати заходи, які проходять у закладах загальної середньої освіти , на сайті шкіл , відділу освіти

термін: протягом року

День Конституції у Лідіївській ЗОШ

На виконання листа відділу освіти Доманівської райдержадміністрації від 19.04.2016 року № 300 «Про відзначення 20-ї річниці Конституції України» у Лідіївській ЗОШ проведено наступні заходи:

1.Бесіда ««Конституція України- це не лише Закон законів»;

2. Вікторина « Що ти знаєш про Україну»;

3. Майстер-клас «Виготовлення національної символіки».

/Files/images/2016/shkoli/ldvka/cherven/IMG_0624.JPG/Files/images/2016/shkoli/ldvka/cherven/IMG_0626.JPG/Files/images/2016/shkoli/ldvka/cherven/IMG_0629.JPG

«УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА»

«Україна – це Європа» за таким гаслом до Дня Європи в Зеленоярській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено фестиваль дитячих рухливих ігор країн – сусідів України. Більшість учнів школи разом з учителями протягом дня гралися на перервах в ігри наших сусідів. Українські ігри «Подоляночка» та «Коники» проводила Марчук Н.І., російські ігри «Гуси - лебеді» та «Кішки - мишки» - Барабанщикова О.М., польські ігри «Пожежник» та «Вівці - кози» - Золотник Л.В., словацькі ігри «Вервечка» та «Плутанина» - Депутат Л.П., молдовські ігри «Збий кушму» та «Пастух і стадо», - Павлюкович Т.І., білоруські ігри «Бульба» та «Льонок» - Чудійович Н.Л., угорські ігри «Білі рицарі» та «Перевертні» - Славінська С.Д., румунські ігри «Тарілка по долу» та «Пастка» - Додурич А.А. Багато ігор схожі між собою правилами , хоча мають різні назви.

Море емоцій, чудовий настрій, єднання педагогів та дітей – такий був підсумок ігрового дня.

День Європи в школі завершився загальношкільним флеш – мобом «Україна – це Європа».

/Files/images/2016/shkoli/zeleniy_yar/traven/mailservice (10).jpg

Так святкують День вишиванки у Зеленоярській школі

19 травня в Зеленоярській ЗОШ І - ІІ ступенів було проведено години спілкування на тему "Україна моя вишивана".

Учні та педагоги школи організували флеш - моб " З Україною в серці". Основні кольори української вишивки: червоний та чорний. Червоний - то любов, а чорний - то журба. Всі учасники заходу бажали нашій найкрашій незламній державі миру та злагоди!

/Files/images/2016/shkoli/zeleniy_yar/DSCN4958.JPG/Files/images/2016/shkoli/zeleniy_yar/DSCN4959.JPG

«Депортація кримських татар: право на пам’ять»

Полки солдат идут по Краю
В ночи, сгущенной до черна
Зачем они пришли, не знаю,
Когда весь в Крым в объятьях сна.

Сегодня доблестные воины Руси.
Здесь крушат сапогами двери
С остервенением в глазах
В дома врываются, как звери

И стонет, тонет Крым в слезах …
Гонимые в чем были
Указ вождя! И некому помочь
Законы вывернуты, словно дышло
Ни прошлого, ни Родины …
Всего за ночь.

Рустем Емінов

Є злочини проти людяності, що навіки вписуються в світову історію. Серед них і насильницька сталінська депортація сотень тисяч людей з політичних і етнічних міркувань. 18 травня Україна відзначає День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 3 18 по 20 травня 1944 року тривало примусове переселення кримських татар з їхньої історичної Батьківщини – Кримського півострова до степів Центральної Азії, Сибіру й на Урал.

18 травня 2016 року у Фрунзенській ЗОШ І-ІІ ст. було проведено виховний захід «Депортація кримських татар: право на пам’ять», приурочений цим трагічним подіям. Учні декламували вірші, переглянули відео «Депортація кримських татар – трагедія цілого народу», «Сповідь Джамали», «Джамала 1944» та презентацію, яку підготувала вчитель історії Гуровська О.М.

Вшановуючи жертв геноциду кримськотатарського народу учні запалили свічку пам'яті у формі гербу кримських татар.

Анексія Криму Російською Федерацією у березні 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Протягом 2014 року понад 150 кримських татар були піддані «вибірковому правосуддю», 21 зник без відома або був убитий, а Меджліс позбавлений як будинку, так і можливості вести діалог із державними органами т.зв. «Республіки Крим».

В таких умовах як вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, так і демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення.

Тож відзначаючи цю пам’ятну дату ми скандуємо «Кримські татари - українці! Крим – це Україна!».

/Files/images/2016/rmk/traven/1805/9_JqD3xEyac.jpg/Files/images/2016/rmk/traven/1805/OGly09lOgVU.jpg/Files/images/2016/rmk/traven/1805/18052016517.jpg/Files/images/2016/rmk/traven/1805/18052016519.jpg

Вшанувати пам'яті загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни

Зранку 9 травня жителі села, усі працівники та учні Жовтневої школи традиційно зібралися біля меморіалу вшанувати пам'ять загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни. Як ведеться, розпочала мітинг сільський голова Мартинова Олена Михайлівна, а потім надала слово для виступу нашому директору Куріченко Людмилі Сергіївні. Всі присутні, затамувавши подих, разом переживали ті події, про які так виразно розповідали ведучі Протасевич Л.С. та Земецька М.В. Учні підготували номери художньої самодіяльності на воєнну тематику.

З кожним днем усе далі від нас священна дата - День Великої Перемоги. Усе менше дітей війни ми бачимо на святі. Серед тих, хто прийшов до меморіалу вклонитися подвигу своїх героїчних дідів, і прадідів - учасники бойових дій сьогодення, бійці АТО Сантарський Олександр, Удалов Олександр, Шевченко Анатолій, Осичанський Віктор,Саковенко Максим. Це свято схвилювало не тільки людей похилого віку, а й молодь, яка шанобливо ставиться до героїв рідного краю. До підніжжя пам'ятника поклали квіти. Світлу пам'ять воїнів вшанували хвилиною мовчання. «Ніхто не забутий, ніщо не забуто …»

/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/traven/0905/SAM_3437.JPG/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/traven/0905/SAM_3443.JPG/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/traven/0905/SAM_3450.JPG/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/traven/0905/SAM_3453.JPG/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/traven/0905/SAM_3472.JPG/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/traven/0905/SAM_3523.JPG

Лінійка пам’яті «Дзвони Чорнобиля»

квітня в Новоолександрівському НВК було проведено загальношкільну лінійку пам’яті «Дзвони Чорнобиля» (до 30-ї річниці з дня аварії на ЧАЕС).

Учні переглянули презентацію «Дзвони Чорнобиля», дізналися про жахливі наслідки катастрофи, прочитали вірші українських поетів про Чорнобиль, вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та жертв катастрофи .

/Files/images/2016/shkoli/novooleksandrvka/kvten/IMG_20160426_134314.jpg/Files/images/2016/shkoli/novooleksandrvka/kvten/IMG_20160426_134419.jpg

Звіт про участь у проекті «Приєднайся до Дня довкілля – посади яблуню – дитинства оберіг»

Каціон Інна Олександрівна вчитель біології та хімії Царедарівського НВК – спеціаліст.

Венц Ольга Сергіївна вихователь ДНЗ Царедарівького НВК – 9 розряд.

Царедарівський НВК

Дата Кількість учасників проекту Кількість садженців яблунь, що посаджені на ділянці
Вихованців ДНЗ Учнів ЗНЗ ДНЗ ЗНЗ
11.04.2016р. 23 53 5 садженців 10 садженців

Царедарівський НВК

Дата Кількість учасників проекту (вихованців, учнів) Вікова категорія учасників проекту група, клас Стисла інформація про нестандартний підхід реалізованого проекту Кількість посаджених садженців яблунь
11.04.16 23 вихованці ДНЗ Вихованці від 3 до 6 років На території НВК було посаджено садженці яблунь, які були вирощені учнями на дослідній ділянці школи власноруч. Спостерігали за їх ростом та розвитком і висаджені були разом з дошкільнятами та учнями школи 5 садженців яблунь висадили вихованці ДНЗ
11.04.16 53 учні Учні від 7 до 15 років 10 садженців висадили учні шкои

/Files/images/2016/shkoli/tsaredarivka/kviten/P4084083.JPG/Files/images/2016/shkoli/tsaredarivka/kviten/P4084084.JPG/Files/images/2016/shkoli/tsaredarivka/kviten/P4124096.JPG/Files/images/2016/shkoli/tsaredarivka/kviten/P4124101.JPG/Files/images/2016/shkoli/tsaredarivka/kviten/P4124105.JPG

72-а річниця визволення Миколаївщини

З нагоди відзначення 72-ї річниці визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників у Сухобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів старших класів під керівництвом вчителя Онищак Н.А. проведено:

- тематичну лінійку « А пам’ять священна…».

- виховний захід «Гаряча весна 1944 року. Визволення Миколаївщини»

- організована діяльність загонів волонтерського руху для всебічної допомоги дітям війни

У шкільній бібліотеці оформлено виставку літератури відповідної тематики.

/Files/images/2016/shkoli/suha_balka/berezen/DSCN2119.JPG/Files/images/2016/shkoli/suha_balka/berezen/DSCN2122.JPG/Files/images/2016/shkoli/suha_balka/berezen/DSCN2127.JPG

Акція «За чисте довкілля»

18 – 19 березня у Мостівському НВК було проведено І етап акції «За чисте довкілля», організоване учнями шкільного гуртка «Юні лісівники» (керівник Коніщева О.В.)

Попередньо були попереджено жителів села Мостове.

Головна мета акції – приведення в належний санітарний стан перлини нашого села – Мостівський парк. Учні 1-11х класів масово вийшли на прибирання від сміття території парку. До цієї акції долучилися працівники Мостівського лісництва. Спільними зусиллями було прибрано четверту частину і приведено в належний вигляд алею парку. Роботи ще багато, але сподіваємося, що зуміємо зробити свій парк, своє село чистим і привабливим. Майбутнє нашого села в наших руках!

/Files/images/2016/shkoli/mostove/IMG_20160318_105649.jpg/Files/images/2016/shkoli/mostove/IMG_20160318_105640.jpg/Files/images/2016/shkoli/mostove/IMG_20160318_110649.jpg/Files/images/2016/shkoli/mostove/IMG_20160318_110954.jpg/Files/images/2016/shkoli/mostove/IMG_20160318_111326.jpg

Зустріч з Шамлієм Богданом

03.03.2016 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч з Шамлієм Богданом Сергійовичем – учасником АТО ,жителем с. Воля. Учні з захопленням слухали розповіді кіборга. Богдан Сергійович продемонстрував презентацію в ,якій були фото бойових побратимів та новинки української бронетехніки. Воїн розповів про переваги та недоліки української армії. Пашинська Вікторія та Стебліна Яна декламували патріотичні вірші про Революцію гідності та наших воїнів-героїв,які не шкодуючи життя ,захищають Україну. ЗДВР Мірцхулава Н.В. вручила Богдану Сергійовичу дитячі малюнки ,які завжди піднімають бойовий дух наших солдатів. На згадку про зустріч з школярами воїну вручили пам’ятний сувенір.

Учні пройнялися гордістю за наших воїнів-захисників та впевнені ,що Україна переможе у війні,бо захищає свою волю та незалежність.

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/berezen/P1031934.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/berezen/P1031956.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/berezen/P1031965.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/berezen/P1031971.JPG

«Небесна сотня на варті гідності»

З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні 22 лютого у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів відбувся єдиний урок-реквієм «Небесна сотня на варті гідності».

Учні декламували вірші, переглянули документальні хроніки подій на Майдані, відео «Небесна сотня поіменно. Пам’яті героїв», «Герої не вмирають», а також вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/2302/22022016398.jpg/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/2302/22022016399.jpg/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/2302/22022016401.jpg/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/2302/22022016402.jpg

Міжнародний день рідної мови у Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Безсмертна… вічна рідна мова,

Дзвінкі і чисті голоси.

Так, мова —це душі основа,

Мірило честі і краси.

22 лютого 2016 року в Маринівській ЗОШ І –ІІІ ступенів проведено лінійку «Мово рідна, живи в ріднім домі», присвячену Міжнародному дню рідної мови. Корнієнко Анастасія заспівала чудову пісню «Мова Барвінкова». Цього ж дня відбувся загальношкільний захід «Лунай , прекрасна наша мово…». Участь в заході приймали учні 5-11 класів. У виконанні учнів лунали вірші та пісні про рідну мову. Була проведена цікава літературна вікторина. Бібліотекарем школи було організовано виставку до Дня рідної мови «Лунай, прекрасна наша мово!»

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/2302/PC241727.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/2302/PC241735.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/2302/PC241747.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/2302/PC241752.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/2302/PC241757.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/2302/PC241830.JPG

Ми пам’ятаємо своїх героїв…

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

З метою відзначення річниці виведення радянських військ із Афганістану, вшанування воїнів-афганців, виховування почуття патріотизму та формування ціннісного ставлення особистості до держави та суспільства у Новоолександрівському НВК було проведено загальношкільну виховну годину «А серце пам’ять збереже…» та підготовлено виставку у шкільній бібліотеці «Пам’ятаємо завжди…».

/Files/images/2016/shkoli/novooleksandrvka/Афганiстан.jpg

«Герої Небесної Сотні»

19 лютого 2016 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Астапова Л.В . провела у 8 класі виховну годину на тему «Герої Небесної Сотні».

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211690.JPG /Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211694.JPG

Круглий на стіл тему «Їх подвиг житиме вічно у наших серцях»

19 лютого 2016 р. в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів учитель історії Данілевська І.А провела з учнями 10 класу круглий стіл на тему «Їх подвиг житиме вічно у наших серцях».

Вчитель історії розповіла про Революцію гідності та події 2014 року. Учні обговорювали подвиг Героїв Небесної Сотні. Діти зазначили, що Небесна сотня справді боролась за незалежність України.

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211699.JPG /Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211701.JPG

Виховуємо патріотів нашої держави

19 лютого 2016 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІступенів класним керівником 9 класу Матківським Мар’яном Миколайовичем була проведена виховна година на тему «Герої АТО». Вчитель розповів про події, які розгорталися на Сході України рік тому та учнями був переглянутий документальний фільм «Дебальцеве».

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211704.JPG /Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211705.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211715.JPG

«Герої не вмирають»

З 17 лютого по 20 лютого 2016 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів бібліотекарем Матківською С.Б. та педагогом - організатором Торговською Г.М . була підготовлена виставка, присвячена пам’яті «Героям Небесної Сотні».

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211716.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1902/PC211721.JPG

Година пам’яті " Їх долі обпалені війною"

З нагоди відзначення 27-річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 15 лютого у Фрунзенській ЗОШ I-II ст. було проведено годину пам’яті " Їх долі обпалені війною".

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років Афганської війни.Але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, серед яких і наші-односельці Коршенко Олександр Петрович, Іванченко Петро Анатолійович, Кравчик Михайло Михайлович, Мунч Йосип Едвардович, Князик Анатолій Олексійович.

В цей пам’ятний день схиляємо голови перед тими, хто не повернувся з «гарячих точок» планети, перед їх подвигом, мужністю і витримкою., хто поліг на афганській землі, в інших країнах, виконуючи військовий інтернаціональний обов’язок. З вдячністю звертаюсь до тих, хто живе поряд з нами, пройшовши полум’я бойових дій. Ця знаменна дата збігається з одним з найбільших християнських свят – Стрітенням Господнім. В цей день, молімося за душі полеглих в Афганістані, на території інших держав та за теперішніх захисників Батьківщини!

/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/17022016371.jpg/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/17022016373.jpg/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/17022016376.jpg/Files/images/2016/shkoli/frunze/lyutiy/17022016378.jpg

Річниця виведення військ з Афганістану

12 лютого 2016 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів в спортивному залі школи бібліотекарем Матківською С. Б. була створена бібліотечна виставка « Не згасає пам’яті свіча — Афганістан». Учасники заходу та присутні із задоволенням ознайомились із виставкою та дізнались багато цікавого про своїх односельців. Друга частина виставки була присвячена загиблим односельцям-афганцям Бєлоусу Сергію Анатолійовичу та Тимошенко Миколі Андрійовичу. В знак народної пам’яті про них була запалена свічка біля їхніх фото.

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1502/IMG_20160212_135122.jpg/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/1502/IMG_20160212_135303.jpg

Акцiя «Теплі речі для солдата» в Жовтневiй ЗОШ I-II ступенiв

Інформація про участь у акції «Теплі речі для солдата»

Зібрали теплі речі (рукавиці, шкарпетки) та передали волонтерам.

/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/0502/2.jpg

Загальношкільний захід присвячений героям Крут «Крути: і сум,і біль,і вічна слава» в Маринiвськiй ЗОШ I-III ступенiв

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

29 січня 2016р. в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів педагогом-органі -затором Торговською Г.М. та істориком Данілевською І.А проведено загальношкільний захід присвячений героям Крут «Крути: і сум,і біль,і вічна слава».Учні 7-Б класу декламували вірші,розповідали присутнім про події на станції Крути. Школярі переглянули відео «Ніколи не плач» присвячене подіям на станції Крути. Загиблих студентів – патріотів присутні вшанували хвилиною мовчання.

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/PB301545.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/PB301568.JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/PB301574.JPG

Тематична виставка «Крути : і сум,і біль ,і вічна слава…» в Маринівськiй ЗОШ І-ІІІ ступенів

29 січня 2016 р. бібліотекарем Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Матківською С.Б. була зроблена тематична виставка «Крути : і сум,і біль ,і вічна слава…»

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/PB301587.JPG /Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/lyutiy/PB301583.JPG

Заходи щодо відзначення Дня Соборності України в Жовтневiй ЗОШ I-II ступенiв

1. Урочиста лінійка «Україна єдина».

2. Бібліотечна виставка «22 січня - День Соборності України»

/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/DSC01829.jpg/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/IMG_20160126_113740.jpg/Files/images/2016/shkoli/jovtneva_zosh/IMG_20160126_114821.jpg

Тематична виставка, присвячена Дню Соборності України

22 січня 2016 р. в бібліотеці Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів була оформлена тематична виставка, присвячена Дню Соборності України «Соборна мати —Україна одна для всіх, як оберіг».

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/Виставка у бібліотеці Соборна мати- Україна одна для всіх.як оберіг .JPG/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/Соборність України.JPG

Лінійка до дня соборності України

Я – України син! І я пишаюсь цим.

Пишаюсь вербами і небом голубим.

Пишаюсь дружною великою родиною,

Пишаюся своєю Батьківщиною!

22 січня 2016 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів педагогом-організатором Торговською Г.М. та активом учнівського самоврядування було організовано та проведено лінійку до Дня Соборності України «Пишаюсь тим,що я — Вкраїни син !».

/Files/images/2016/shkoli/marinvka_-/22.01.Лінійка до Дня Соборності україни.jpg

В єдності - наша сила»

З метою ознайомлення учнів з історичним значенням укладання Декларації про об’єднання УНР і ЗУНР (Акта Злуки), виховання поваги до своєї Батьківщини, її історії та державних свят, вшанування борців за незалежність України 25 січня 2016 року у школі було проведено виховну годину «В єдності - наша сила», присвячену Дню Соборності України.

Учні провели паралелі між подіями 1919 року та відзначенням цього свята в незалежній Україні. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять перших Героїв Небесної Сотні, котрі 22 січня 2014 року поклали життя відстоюючи ідею гідного майбутнього для своєї країни.

/Files/images/2016/rmk/schen/2601/25012016355.jpg

Акція «Новорічний дарунок тобі, солдате» у Прибузькій ЗОШ І-ІІІ ст.

1.Акція проводиться за рішенням парламенту школи, «Веселкової республіки», волонтерських загонів згідно річного виховного плану школи.

2.Відповідні служби Прибузької сільської ради надали інформацію про учасників АТО – список випускників школи, односельців, їх прізвище, імя, домашню адресу.

3.Список воїнів було оголошено по класах. Учні, батьки та їх класні керівники визначились, кому зможуть надіслати посилку.(У школі 12 класів, учасників АТО-11, тобто. на кожен клас – один воїн.)

4.За порадою волонтерів села, демобілізованих учасників АТО було складено та оголошено список можливих висланих речей (продукти харчування,теплі речі, лікарські трави,ліки від застуди, малюнки,листи, вітальні листівки, тощо)

5.До 22.12.2015р. учителі, батьки дізнаються у родичів, яка адреса учасників АТО, їх номери мобільних телефонів, надають допомогу в організації відправки посилки, користуючись послугами «Нової пошти» або «Укрпошти». Квитанцію здають у школу.

/Files/images/2015/shkoli/pribujjya/1811/SDC10724.JPG/Files/images/2015/shkoli/pribujjya/1811/SDC10730.JPG/Files/images/2015/shkoli/pribujjya/1811/SDC10733.JPG

Андріївські вечорниці у Жовтневій ЗОШ І-ІІІ ступенів

11 грудня у Жовтневій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів були проведені Андріївські вечорниці, метою яких було залучити школярів до збереження народних традицій і свят. Виконуючи народні пісні, діти згадали минуле рідного краю.

Це було свято народної мудрості, доброти, щедрості.
Веселі конкурси, чарівне ворожіння, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички.

/Files/images/2015/shkoli/jovtneve/1212/DSCF3740.JPG/Files/images/2015/shkoli/jovtneve/1212/DSCF3741.JPG/Files/images/2015/shkoli/jovtneve/1212/DSCF3742.JPG/Files/images/2015/shkoli/jovtneve/1212/DSCF3743.JPG

Зустріч з учасниками АТО у Новоолександрівському НВК

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна… Війна…

Війна – це жах..
Війна – це руйнація...

Війна – це смерть...
Офіційно її немає, та вона поруч щодня.

Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, хтось допомагає фізично, фінансово, а хтось морально. В прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються і дорослі і діти. Так у багатьох куточках України проводяться теплі зустрічі із своїми героями – земляками.
Сьогодні, 9 грудня, у Новоолександрівському НВК відбулася зустріч з героями - воїнами – земляками, яких ми запросили, щоб сказати найщиріші слова вдячності за відвагу, мужність та героїзм. На зустрічі були присутні учасники АТО - Юрій Афонін та Валентина Фролова, голова Володимирівської сільської ради – Литвин Василь Миколайович, а також батько учасника АТО Сергія Пинзаря – Ілля Варфоломійович.

Учні навчального закладу звернулися до гостей зі словами подяки за мирне небо над домівками. Потім хвилиною мовчання вшанували всіх солдатів, які загинули на війні, захищаючи нас, іякі назавжди в нашій пам’яті залишаться героями.

Голова Володимирівської сільської ради вручив учаснику АТО Пинзарю Сергію подяку від голови обласної державної адміністрації Мерікова Вадима Івановича та побажав нашим героям-землякам здоров’я, миру та довголіття.

/Files/images/2015/shkoli/novooleksandrvskiy_nvk/1012/1.jpg/Files/images/2015/shkoli/novooleksandrvskiy_nvk/1012/2.jpg/Files/images/2015/shkoli/novooleksandrvskiy_nvk/1012/3.jpg/Files/images/2015/shkoli/novooleksandrvskiy_nvk/1012/4.jpg

Виховна година «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу» у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів

20 листопада 2015 року у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів проведено виховну годину «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», присвячену 150-ій річниці з дня його народження.

Учні здійснили заочну подорож до пам’ятника митрополита у Львові, познайомилися з історією його створення. Переглянувши презентацію і відео про життя і діяльність митрополита, дійшли висновку, що Андрій Шептицький був не лише духовним батьком українського народу, а й надзвичайно різноплановою особистістю, яка всі свої інтереси та вміння поклала на алтар служіння людям. Познайомилися з виховними настановами, які Шептицький давав дітям. А після закінчення подорожі створили імпровізовану газету «Діяльність в ім’я України».

Завершилася виховна година загальною молитвою за український народ Андрея Шептицького.

/Files/images/2015/shkoli/frunze/2411/20112015218.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2411/20112015220.jpg /Files/images/2015/shkoli/frunze/2411/20112015219.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2411/20112015222.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2411/20112015224.jpg

День Гідності та Свободи у Царедарiвському НВК

Конкурс малюнків «Живи під мирним небом процвітай. Мій мальовничий український край». (1-4 класи).

Бібліотечний урок «Революція Гідності: рік по тому». (7-8 класи).

Виставка в бібліотеці «Небесна сотня на варті».

Виховна година «Революція Гідності: історія та сьогодення» (1-4 класи).

Урок мужності «Спасибі за відвагу» (5-9 класи).

Перегляд відеофільму «А я живий» (7-9 класи)

/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/listopad/2411/P2122376.JPG/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/listopad/2411/PB243391.JPG/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/listopad/2411/PB243392.JPG

День Української писемності та мови у Новоолександрівському НВК

9 листопада, у День української писемності та мови, в Новоолександрівському НВК відбувся театралізований захід «Від мови, явища космічного, до рідної, простої, звичної». Дійовими особами були учні 3-9 класів. Майстерно зіграні ролі допомогли глядачам (учням і вчителям) доторкнутися до скарбниці мови, пізнати її життєпис від часів Нестора Літописця і до сьогодення. У ході дійства учні показали свої знання з мови, позмагалися у продовженні прислів`їв та приказок, відгадуванні загадок. Ведучи мову про народні символи, проспівали пісню «Ой, у лісі калина». А яким був іскрометним гумор! Щеміли серденька присутніх від почутих патріотичних віршів про мову. Свято скінчилося, а в залі ще довго лунало скандоване «Я, ти, він, вона – українська ми сім`я». Захід був підготовлений і проведений вчителем української мови та літератури Бібік Н.О.

/Files/images/2015/shkoli/novooleksandrvskiy_nvk/1311/PB095371.JPG/Files/images/2015/shkoli/novooleksandrvskiy_nvk/1311/PB095373.JPG

Виховна година «Шлях до Перемоги»у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. 28 жовтня у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів проведено виховну годину «Шлях до Перемоги», присвячену 71-й річниці визволення України від фашистських загарбників.

Учні дізналися про головні бойові дії за визволення України впродовж 1942-1944 рр., на прикладі історичних фактів показано якою ціною нашій Батьківщині далась перемога над загарбником. Лунали пісні воєнних років.

Хвилиною мовчання учасники виховного заходу вшанували пам'ять воїнів - визволителів України. Найкраще, що ми можемо зробити для них – знати і пам'ятати про їх героїчний подвиг. На знак глибокої шани та пам’яті учні школи виклали символічну карту України з маків.

По завершені виховної години учні та педагогічний колектив школи поклали квіти до братської могили радянських воїнів та пам'ятного знаку на честь воїнів-земляків, загиблих в рокиВеликої Вітчизняної війни .

/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/28102015182.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/28102015183.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/28102015184.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/28102015185.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/28102015188.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/28102015190.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/фото 4.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/2810/фото 5.jpg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України» у Царедарівському НВК

Інформація про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України».

- організували виставку , що популяризує українську історію, боротьбу українського народу за незалежність.

- провели читацьку конференцію «Збережемо пам'ять про подвиг» 4 - 9 клас.

- провели конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці».

- провели зустріч з учасниками бойових дій на Сході України.

«З Україною в серці»

********************************

Війна, розруха, смерть і сльози

Пройшли Донецьк, Луганськ, Слов’янськ

І Маріуполь на підході

І перша смерть війни є там.

Вкраїна наша! Рідна, мила,

Мами сльозами тебе вмили

Синів своїх тобі віддали,

Щоби кордон твій захищали.

Нехай війна ця закінчиться

Щоб ми спокійно могли вчиться

Хай всі з війни прийдуть живими

Й на сході сонце встане мирне

Хай мир панує в Україні

Хай Божа Матінка й святі

Оберігають край наш рідний

Від ворогів і від війни.

*****************************

Мій онучок, молодець

Ось вмостивсь він на стілець

З шафи вийняв папірець

Взяв у ручку олівець

І почав він малювати

Сонце, небо, квіти, хату…

Так,, як хоче, так малює,

Пензликом, мале фарбує,

Так, як може так виводе,

Хоч, не все іще виходе.

Хай малює квіти, сонце,

А не танки і солдат.

Нехай мир в країні буде

Війні – ні!

А миру – так!

***********************************

Розривається мамине серце

У якої дорослі сини,

Бойова готовність в країні

Передали, вже №1

І її сини вже готові

Захистити Вітчизну свою

Неспокійно у мами на серці

Бо на сході її рідні живуть

Заплакали разом ікони

І щиро по щокам тече

І плаче вкраїнська мати

Бо війна на подвір’ї уже

Одна надія на Бога

Осталась в серцях у батьків

Нехочем війни, хочемо миру

На своїй Українській землі

********************

Хай в полях пшениця

Густо колоситься,

Золотом хай сяє

Сонце золоте

Хай блакитне небо

Фіалкою пахне

А вода джерельна,

Як солод буде.

Нехай живе в мирі

Наша Україна.

Мову спільну знайде

Хай захід і схід

І щоб дружба й злагода

Були у народі

Бо скрізь брати й сестри

Наші живуть.

Бо разом-народ ми,

Бо ми-українці

І в надра землі

Наші корені йдуть

Хай Бог допоможе

Війну припинити

І мир запанує

У нас на землі.

*****************

Підготовила учениця 7 класу Шеремет Анна

/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/jovten/P2252459.JPG/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/jovten/P4020932.JPG/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/jovten/PA133324.JPG/Files/images/2015/shkoli/tsaredarskiy_nvk/jovten/PA223373.JPG

Виховна година "Революція на граніті"у Фрунзенській ЗОШ І-ІІІ ступенів

З метою висвітлення для широкого учнівського загалу причин та особливостей перебігу революційних подій 1990 року, формування громадських почуттів, свідомої, соціально активної молоді, консолідації учнів навколо ідеї захисту України 26 жовтня у Фрунзенській ЗОШ було проведено виховну годину «Революція на граніті. Перший майдан», присвячену 25-й річниці студентської революції 1990 року.

Учні переглянули відеохроніку революційних подій, інтерв’ю з організаторами та активними учасниками революції, слухали пісні та декламували вірші, народжені подіями першого успішного політичного протесту проти комуністичної влади.

/Files/images/2015/shkoli/frunze/3010/23102015181.jpg/Files/images/2015/shkoli/frunze/3010/фото_1.jpg

Естафета пам’яті «Вони відстоюють свободу та незалежність України»

21 жовтня учні Козубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів передали районну естафету пам’яті «Вони відстоюють свободу та незалежність України» учням Жовтневої ЗОШ І-ІІ ст. З великою цікавістю пройшов виховний захід «Хоробрі серця», який представили учні школи. Із словами вдячності за гостинність учні Козубівської ЗОШ І-ІІІ ст.. представили свою програму виступу «Пам'ять нетлінна».

/Files/images/2015/shkoli/kozub/jovten/2.png/Files/images/2015/shkoli/kozub/jovten/3.png/Files/images/2015/shkoli/kozub/jovten/4.png/Files/images/2015/shkoli/kozub/jovten/5.png/Files/images/2015/shkoli/kozub/jovten/1.png

Свято «Козацькому роду нема переводу»в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

13.10 .2015 року в Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено свято «Козацькому роду нема переводу»: прийом учнів 5 класу до козацької республіки. До програми свята увійшли :вікторина ,козацькі конкурси та розваги. Учні із задоволенням взяли участь в конкурсах,а це справді свідчення того,що учасники— справжні козаки .Свято для учнів організували члени учнівського самоврядування 11 класу та їхній класний керівник Дерко В.В.

/Files/images/2015/shkoli/marinivka_I-III/jovten/Конкурс Козацька страва.JPG/Files/images/2015/shkoli/marinivka_I-III/jovten/Спортивні розваги.JPG/Files/images/2015/shkoli/marinivka_I-III/jovten/Конкурс Хто швидше.JPG

Районна естафета пам'яті перейшла до Лідіївської ЗОШ –ІІ ступенiв

«Душу й тіло ми положим за нашу свободу…»

Війна. Просто слово. П`ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга, ненависть та любов. 23 роки Незалежності Україна, на щастя, не знала війни. Наш народ пишався тим, що у складі 90-ті Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Знову наші мужні хлопці ідуть захищати свою Батьківщину, щоб у нас було мирне небо над головою, вони йдуть заради нас з вами. Серед них є і наші односельці: Подорога О. В., Харченко І. А., Безін Б.І., Гусаренко Л. П., Демченко І. В., Афонін І. В.,Афонін Р. В., Чернявський Є. В., Гараджій О. В., Караман С. М., Валах О. В. Їх імена викликають гордість у всіх нас. . Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути лише вітанням. Нині це віддання особливої шани тим, хто у напружений, найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни не відступив і пожертвував собою заради своєї Батьківщини. Це вітання є засвідченням справжнього подвигу патріота. Коли перед очима проходять кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, ми розуміємо, що слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом нескореної душі, це стало викликом для всіх і для кожного, для тебе і для мене. Нашим бійцям, які захищають суверенітет України у східних областях, важливо відчувати і знати, що про них не забули. Допомога і підтримка дуже важлива для кожного з нас. Учні та педагоги школи долучилися до волонтерської роботи: провели благодійну ярмарку « Поділись своїм теплом», зібрані кошти були передані нашим землякам, підтримували воїнів АТО листами і малюнками з добрими, теплими словами вдячності. Адже всім відомо, що дитяче слово, зроблений власноруч малюнок чи оберіг мають неабияку силу.

«Душу й тіло ми положим за нашу свободу…» Під таким гаслом 13 жовтня у Лідіївській ЗОШ І – ІІ ступенів відбувся урочистий захід, присвячений святу Покрови Святої Богородиці та Дню Захисника України, який цього року вперше ми відзначаємо згідно з указом Президента України. Співпав цей захід із ще однією подією: датою передачі альбому районної естафети пам’яті «Вони відстоюють свободу та незалежність України».

На святі були присутні односельці - учасники АТО Чернявський Є.В., Харченко І.А., Гусаренко Л.П., Безін Б.І., сільський голова Бабанська Н.В. , батьки. Розпочалося свято з виконання Державного Гімну, директор школи Безіна Л.Н. познайомила присутніх з метою, завданням та умовами проведення естафети. Учні школи Ярошенко Д., Юшков С., Ярошенко О., Гараджій О., Юшкова А., Ситінська М. читали поезію, присвячену захисникам України. Із словами подяки до присутніх звернулася Бабанська Н.В. Та з великим захопленням учасники заходу слухали розповідь Гусаренка Л.П. та переглянули кадри, які були зняті під час бойових дій на Сході країни. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих героїв, що не повернулися з жорстокої війни.

Під час зустрічі всі подумки помолилися за Україну, переглянувши відеоролик О.Вінника«Молитва за Україну». Справжнім сюрпризом для наших односельців – учасників АТОстав фільм «Воїни Світла, воїни Добра», створений учнями. У виконанні Афоніної Маргарити прозвучала пісня «Аист на крыше».

І наостанок зворушливої зустрічі до дорогих наших бійців школярі звернулися із побажаннями та подарували виготовлені власноруч обереги та листи.

/Files/images/2015/shkoli/lidiivka/DSCF9805.JPG/Files/images/2015/shkoli/lidiivka/DSCF9811.JPG/Files/images/2015/shkoli/lidiivka/DSCF9819.JPG/Files/images/2015/shkoli/lidiivka/DSCF9822.JPG

"Козак-Квест"

/Files/images/2015/rmk/jovten/0110/Козак-квест.jpg

Районна естафета пам'яті перейшла до Новоолександрівського НВК

Учні Фрунзенської ЗОШ І-ІІ ступенів взяли участь в районній естафеті «Вони відстоюють свободу і незалежність України». Передали Книгу пам’яті Новоолександрівському НВК І-ІІ ступенів, в якій помістили матеріали про земляків-учасників АТО.

/Files/images/2015/estafeta_pamyat/novooleksandrvka/P1010312.JPG

/Files/images/2015/estafeta_pamyat/novooleksandrvka/P1010315.JPG

Герої не вмирають. Просто йдуть

Із поля бою в небо. В лицарі - зі смерті

Пливуть човни. Пливуть…

- Героям слава! – вписано у серці.

Районна естафета пам’яті «Вони відстоюють незалежність України» перейшла до Фрунзенської ЗОШ I-ІI ступенів.

2 вересня учні Царедарівського НВК( серед, яких більшість – діти учасників АТО )передала естафету пам'яті учням Фрунзенської ЗОШ І-ІІ ступенів./Files/images/estafeta_pamyat/tsaredarvka/02092015091.jpg

Урочисту лінійку розпочали виконанням Державного Гімну України. Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники лінійки вшанували пам'ять тих, хто завоював нам мир у часи грізної війни і сьогодні виконує свій військовий обов’язок у зоні АТО. Далі учні Фрунзенської школи презентували свою пошукову роботу «Бійці АТО. Ми пишаємося Вами, Земляки»./Files/images/estafeta_pamyat/tsaredarvka/02092015088.jpg

/Files/images/estafeta_pamyat/tsaredarvka/02092015098.jpg/Files/images/estafeta_pamyat/tsaredarvka/02092015099.jpg

/Files/images/estafeta_pamyat/tsaredarvka/02092015093.jpg/Files/images/estafeta_pamyat/tsaredarvka/02092015096 (1).jpg

Дуже символічно ,що передача естафети відбулася саме 2 вересня , коли світова громадськість відзначає 70-річницю завершення Другої світової війни. Можливо саме ця дата стане відправною точкою для врегулювання військового конфлікту на Сході України

Районну естафету підтримали в Царедарівці

09.06 .2015 року учні Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі з заступником директора з виховної роботи Мірцхулавою Н.В. здійснили передачу районної естафети «Вони відстоюють свободу та незалежність України» Царедарівському НВК.

Хазяї школи люб`язно прийняли гостей. Усім присутнім на цьому заході сподобалася пісня «Червона калина» у виконанні Журби Яни та Врадій Віти, бо кожен має мрію, щоб закінчилася АТО та настав мир в Україні.

/Files/images/IMG_20150610_101329.JPG /Files/images/IMG_20150610_101411.JPG

Районна естафета пам'яті перейшла до Маринівки

2 червня 2015 р. представники Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст. здійснили передачу естафети пам'яті «Вони відстоюють свободу та незалежність України» учням Маринівської ЗОШ І-ІІІ ст.

На передачі естафети була присутня методист районного методичного кабінету Гончарова О.М.

Учні Богданівської ЗОШ провели цікавий патріотичний флешмоб.

Естафета крокує по району

28 березня в нашому районі стартувала районна естафета «Вони відстоюють свободу та незалежність України», присвячена 71-й річниці визволення району від фашистських загарбників.
21 травня на урочистій лінійці учні Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ступенів передали символи естафети – альбом із зібраними матеріалами про учасників антитерористичної операції – жителів Доманівщини та Прапор України, підписаний воїнами Миколаївської 79-ї окремої аеромобільної бригади – учням Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.
За час перебування символів естафети в школі учні не лише ознайомляться з матеріалами, зібраними їхніми товаришами з Кузнецового, а й поповнять його власними.

Пройшли триденні навчально-польові збори

Протягом травня 2015 року юнаки 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Доманівського району взяли участь у триденних навчально-польових зборах. Під чітким керівництвом учителів предмету «Захист Вітчизни» випускники удосконалювали знання орієнтування на місцевості, будови автомата, тактичної та загально-військової підготовки.

На належному рівні були здані всі заліки та нормативи, передбачені програмами зборів. Дівчата пройшли медико-санітарну підготовку на базі фельдшерсько-акушерських пунктів.

З любов’ю до України в серці

Виховання у молодого покоління почуття гордості за свою країну, готовності бути гідним громадянином України, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визначено проблемою загальнодержавного масштабу.

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління.

У рамках національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах Доманівського району проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями й традиціями українського народу, видатними людьми України, героями – учасниками антитерористичної операції на Сході держави. Традиційним стало проведення таких районних акцій: «Оберіг для воїна», «Малюнки та листи для воїна АТО», активними учасниками яких є вихованці ДНЗ та ЗНЗ. Велику роботу проводять класоводи, класні керівники та вихователі ДНЗ, які організовують зустрічі з воїнами-односельцями – учасниками АТО та їх родинами, збір коштів, продуктів харчування та засобів особистої гігієни для воїнів, які перебувають у зоні АТО.

Саме патріотизм повинен об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, - незалежну державу.

/Files/images/zeleniy_yar/DSCN1515.jpg/Files/images/zeleniy_yar/DSCN1517.jpg /Files/images/zeleniy_yar/DSCN1523.jpg /Files/images/zeleniy_yar/DSCN1511.jpg /Files/images/zeleniy_yar/DSCN1514.jpg /Files/images/zeleniy_yar/DSCN1524.jpg

5 травня директор Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. вручив подарунки до Дня Перемоги учасникам ВВВ села Кузнецово від народного депутата України Лівіка О.П.

/Files/images/podarunki___do_dnya_peremogi___/IMG_2927.JPG/Files/images/podarunki___do_dnya_peremogi___/IMG_2930.JPG/Files/images/podarunki___do_dnya_peremogi___/IMG_2933.JPG/Files/images/podarunki___do_dnya_peremogi___/IMG_2935.JPG


НАТАЛІЯ ФАЛЬКО: "МУЗЕЙ У ШКОЛІ - ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ"

22 квітня заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько і голова громадської ради Раїса Осадчук відвідали Зеленоярську ЗОШ І-ІІ ст.

Директор школи Людмила Арматраут ознайомила гостей з матеріально-технічною базою закладу, розповіла про досягнуті успіхи та проблеми у цьому питанні; зазначила, що педагогічний та учнівський колективи працюють в напрямку патріотичного виховання через проведення різноманітних заходів, виховання на особистому прикладі любові до школи, родини, рідного села, до Батьківщини.

Не залишив байдужим гостей шкільний музей, в якому зберігаються безцінні матеріали, зібрані різними поколіннями учнів школи та вчителів. Оглядаючи експозицію, Наталія Іванівна зазначила: «Музей у школі є прикладом для наслідування, ефективним засобом патріотичного виховання, збереження традицій народу та села».

Завітали гості і до чарівної майстерні, де панує добро і злагода, спокій та душевне тепло. Тут діти під керівництвом Тетяни Гаврильчак майструють, клеять, вишивають… Творчістю займаються діти всіх класів, працюють у різних техніках мистецтва, особливо дітям подобається орігамі, вишивка бісером, квілінг.

Під час зустрічі з педагогічним колективом Р. Осадчук подякувала за атмосферу добра і затишку, створену у навчальному закладі, в умінні педагогів запалити у кожного учня свій особистий вогник творчості, побажала гарного закінчення навчального року та подальшої співпраці учнівського, батьківського та педагогічного колективів.


Н.ФАЛЬКО: "БІБЛІОТЕКИ ПОВИННІ ВІДІГРАВАТИ ВАЖЛИВУ РОЛЬ У ПАТРІОТИЧНОМУ ВИХОВАННІ"

/Files/images/_________________________________________________________________semnar_vchitelv_nmetsko___movi_____/IMG_2209.JPG

23 квітня в центральній районній бібліотеці відбувся семінар-практикум для сільських бібліотечних працівників на тему «Патріотичне виховання в умовах бібліотеки». В роботі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько та виконуюча обов’язки завідувача сектору культури райдержадміністрації Тетяна Шевцова.

Відкрила семінар директор Доманівської ЦБС Антоніна Друзь доповіддю «Героїко-патріотичне виховання як фактор консолідації українського суспільства», в якому націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.

Провідний бібліотекар Лариса Даниленко ознайомила з формами і методами бібліотечної роботи з героїко-патріотичного виховання молоді та громадськості, запропонувала бібліотекарям орієнтовну тематику бібліотечних заходів та підвела підсумки обласного молодіжного конкурсу есе «Герої нашого часу». Також оголосила про проведення акцій «Бібліотека українського воїна», «Електронна читанка для бійця», про участь у Всеукраїнському соціологічному дослідженні «Ставлення молоді до участі у волонтерській діяльності».

Провідний методист ЦБС Надія Слюсарова виступила з повідомленням «Краєзнавство як дійовий засіб патріотичного виховання», а заступник директора по роботі з дітьми Ольга Грозовська підвела підсумки участі в обласному конкурсі «Книга пам’яті мого роду».

Бібліотечні працівники сільських бібліотек-філій взяли участь в годині спілкування, де поділились досвідом роботи з таких питань: «Пошукова діяльність як метод активізації пізнавальної творчості читачів»; «Форми бібліотечної роботи з розвитку патріотичної і громадянської самосвідомості підростаючого покоління»; «Пам'ять у спадок: формування патріотичної свідомості у молоді в умовах сільської бібліотеки».

Присутні познайомились з фотовиставкою «Наші герої» про учасників АТО та волонтерів Доманівщини.

Завершуючи семінар-навчання, заступник голови райдержадміністрації Н. Фалько сказала: «В сучасних умовах роль бібліотеки у патріотичному вихованні людей дуже важлива. Бібліотекар як і вчитель – не лише вчить, а й виховує».

/Files/images/_________________________________________________________________semnar_vchitelv_nmetsko___movi_____/IMG_2213(1).JPG/Files/images/_________________________________________________________________semnar_vchitelv_nmetsko___movi_____/IMG_2217.JPG


Районна естафета пам’яті триває

28 березня 2015 року в Доманівському районі розпочалася районна естафета пам’яті «Вони відстоюють свободу та незалежність України», присвячені 71 річниці визволення Доманівського району та України від фашистських загарбників. Того ж дня в урочистій обстановці учні Доманівського РНВК «Доманівська загальноосвітня школа І - ІІІ ст. №1 – Центр дитячої та юнацької творчості» прийняли естафету від голови Доманівської райдержадміністрації В.М.Іванченка.

До заходу долучився й учнівський колектив Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. А 22 квітня 2015 року представники цього закладу здійснили передачу естафети учням Зеленоярської загальноосвітньої школи І – ІІ ст.

Відповідно до графіка проведення заходу, естафета пройде всіма навчальними закладами району і закінчиться 28 жовтня 2015 року до річниці визволення України від фашистських загарбників.

/Files/images/rayonna_estafeta_pamyat_/DSCN1458.jpg/Files/images/rayonna_estafeta_pamyat_/DSCN1448.jpg/Files/images/rayonna_estafeta_pamyat_/DSCN1453.jpg/Files/images/rayonna_estafeta_pamyat_/DSCN1456.jpg


Зустрічі з учасниками АТО

Нещодавно в Царедарівському НВК відбулася зустріч учнів НВК, педагогічного колективу та голови сільської ради Шевченко Ж.М. з учасниками АТО старшим солдатом військової частини 3012 національної гвардії Ріжко Андрієм Степановичем та молодшиим сержантом 79 аеромобільної бригади військової частини А0224р. Млінцовим Сергієм Вікторовичем. На зустрічі звучали гарні пісні, віші та листи, які підготували учні НВК. Директор НВК та голова сільської ради вручили нашим захисникам пам’ятні подарунки. Андрій та Сергій розповіли про тяжкі будні воїнів під час військових дій на сході України. Розповідь справила незабутнє враження на школярів. Учні ставили багато питань, отримували змістові відповіді. Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері. Діти подякували воїнам за мужність. Відвагу і побажали їм чистого неба над головою.

/Files/images/zustrch_z_uchasnikami_ato/P4092627.JPG/Files/images/zustrch_z_uchasnikami_ato/P4092599.JPG


Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни wym-1429095677752


ВІДКРИТТЯ СМУГИ ПЕРЕШКОД У ДОМАНІВСЬКОМУ РНВК.

/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3480.JPG

04.11.2014р. у Доманівському РНВК «Доманівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-Центр дитячої та юнацької творчості» відбулося урочисте відкриття смуги перешкод. Це дійство відбулося за підтримки проекту «Молоді футбольні волонтери: спорт і волонтерство для Цілей розвитку тисячоліття». Завдяки роботі ініціативної групи(керівник Міхенько А.С.) школа отримала право реалізації конкурсного проекту «Вдосконалення смуги перешкод через співпрацю батьків з дітьми» . Потім була укладена угода з Фундацією сприяння громадянської активності в особі Криницького Є.А. про надання субгранту. Протягом двох місяців велися роботи по вдосконаленню майданчика та переписка з менеджером ФСГА. І ось настав довго очікуваний час відкриття смуги перешкод. На свято були запрошені:

Дмитро Сай - національний волонтер ООН в Миколаївській області; Роланд Байрозян - координатор проекту «Молоді футбольні волонтери» у Миколаївській області.

Змагання проводились за програмою військово-спортивної гри «Зірниця» весело і завзято . Після закінчення свята самим активним учасникам проекту були вручені пам'ятні дипломи і зроблено фото на згадку з координатором проекту.

/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3350.JPG/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3352.JPG/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3366.JPG/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3377.JPG/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3401.JPG/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3427.JPG/Files/images/vdkrittya_smugi_pereshkod/DSCF3462.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 3136

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.