Святковий захід з нагоди 8 березня «Секрети успішної жінки-лідера»

6 березня у актовій залі відділу освіти Доманівської райдержадміністрації відбувся святковий захід для голів первинних профспілкових організацій Доманівської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, присвячений Міжнародному жіночому дню. На свято були запрошені Є.Л.Осадчук, голова Доманівської райдержадміністрації, Н.І.Фалько, перший заступник голови райдержадміністрації та О.О.Маценко, начальник відділу освіти райдержадміністрації. Гості привітали всіх присутніх зі святом та стали учасниками подальшої програми. Захід пройшов у цікавій формі на тему: «Секрети сучасної жінки-лідера». Всі присутні жінки брали участь у конкурсах, створювали групами колаж «Один день сучасної жінки», знайомилися із правилами успіху лідера. Вся святкова програма перепліталася концертними номерами учнів шкіл та вихованців Будинку дитячої творчості та елементами тренінгу, направленого на згуртованість колективу голів профспілок. На завершення всі отримали святкові подарунки від Доманівської райради Профспілки.

/Files/images/2019/profsplka/berezen/1.jpg/Files/images/2019/profsplka/berezen/2.jpg/Files/images/2019/profsplka/berezen/3.jpg/Files/images/2019/profsplka/berezen/4.jpg/Files/images/2019/profsplka/berezen/5.jpg/Files/images/2019/profsplka/berezen/6.jpg

Новорічний захід для голів первинних профспілкових організацій освітян

21 грудня у актовій залі відділу освіти Доманівської райдержадміністрації відбувся новорічний захід для голів первинних профспілкових організацій освітян, директорів шкіл, позашкільних закладів та завідуючихЗДО Доманівського регіону. Всіх присутніх привітала голова Доманівської райради Профспілки О.М. Чорна та перший заступник голови Доманівської райдержадміністрації Н.І. Фалько.Гарний настрій подарували учасникам заходувихованці Доманівського районного Будинку дитячої творчості та Доманівського НВК, які підготували веселу концертну програму. Освітяни отримали новорічні подарунки, із задоволенням переглянули відеорепортаж із побажаннями дітей із різних закладів.Святопродовжили різні веселі конкурси. Зазначений захід проведено Доманівською районною організацією Профспілки освітян спільно з відділом освіти Доманівської РДА та Доманівським освітнім центром.

/Files/images/2018/profsplka/gruden/2112/1.jpg/Files/images/2018/profsplka/gruden/2112/2.jpg/Files/images/2018/profsplka/gruden/2112/3.jpg/Files/images/2018/profsplka/gruden/2112/4.jpg/Files/images/2018/profsplka/gruden/2112/5.jpg

Прибузькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 90 років

Особливою подією для жителів Прибужжя стало святкування 90 – річчя Прибузької ЗОШ І-ІІІ ст., яке відбулося 01 грудня 2018 року.

Розділити радість свята з педагогічним колективом школи прийшли шановані педагоги, випускники різних років, їх батьки та представники влади. У ювілейний день колектив школи почув на свою адресу теплі слова від представників влади, колишніх випускників, вчителів та багатьох гостей, серед яких була голова Доманівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Чорної О.М. Вона привітала колектив закладу, який є одним із кращих серед первинних профспілкових організацій.

За роки свого існування школа здобула заслужений авторитет у районі та виховала безліч гідних учнів, результат успішного навчання яких – призові місця на олімпіадах та конкурсах.

Поздоровлення від гостей свята перепліталися з чудовою концертною програмою. Захід пройшов у дружній теплій атмосфері.

/Files/images/2018/profsplka/gruden/0112/1.jpg/Files/images/2018/profsplka/gruden/0112/2.jpg/Files/images/2018/profsplka/gruden/0112/3.jpg

Зичимо колективу Прибузької школи життєвих успіхів, процвітання і подальших перемог.

Результати профспілкового руху освітян Доманівщини

29 листопада2018року в приміщені обласного Будинку художньої творчостім. Миколаєва відбувся Х Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, на якому були визначені переможці обласного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію у2018році. Від Доманівської районної організації Профспілки освітян переможцем став колектив Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. героя АТО Матвієнка А.В. (голова ПК Вихрист Н.С., директор Онищак В.М.). Первинна профспілкова організація нагороджена дипломом та сертифікатом на 5 тисяч гривень для організації відпочинку, дозвілля та туристичної подорожі. Цінним подарунком - ноутбуком була нагороджена опорна первинна профспілкова організація Прибузької ЗОШ І-ІІІ ст. (голова ПК Демидовська О.М., директор Костомаха В.М.). Також була відзначена активна діяльність Доманівської райради Профспілки освітян під керівництвом Чорної О.М. і нагороджена мобільним стендом Roll-up з логотипом організації.

/Files/images/2018/profsplka/listopad/2911/IMG_20181129_122411.jpg/Files/images/2018/profsplka/listopad/2911/IMG_20181129_122820.jpg

Обласний огляд-конкурс на кращу первинну профспілкову організацію освітян на Доманівщині

08 листопада 2018 року колектив Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. героя АТО Матвієнка А.В. зустрічав гостей з приводу участі у обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію серед освітян. На заході були присутні члени обласної комісії конкурсу на чолі із заступником голови обласної Профпілки працівників освіти Горощенко В.Ф., перший заступник голови райдержадміністрації Фалько Н.І., начальник відділу освіти райдержадміністрації Маценко О.О., голова Доманівської райради Профспілки працівників освіти Чорна О.М. Участь у зазначеному заході передбачав ряд вимог, включаючи підготовку матеріалів, випуск брошури. Заключним етапом стала презентація роботи первинної профспілкової організації, яка визнана кращою у 2018 році від Доманівської райради Профспілки. Колектив закладу на чолі директора школи Онищака В.М. та голови первинної профспілкової організації Вихрист Н.С. презентували досвід роботи в цікавій та сучасній формі. Присутні гості мали можливість познайомитися з напрямками роботи колективу та дирекції, які здійснюють підвищення рівня профспілкової організації у вирішенні освітянських питань, удосконалюють внутріспілкову роботу, зміцнюють єдність та консолідацію профспілкового руху, створюють належні умови для працівників школи. Члени колективу продемонстрували захоплюючу спортивну та культурно-масову роботу. Гостями було відзначено естетично оформлений та змістовно наповнений профспілковий кабінет.

На завершення заходу голова Доманівської райради Профспілки освітян О.М. Чорна подякувала колективу за результативність роботи та вручила грошову винагороду вчителю української мови та літератури Силецькій Л.Г. за ІІ місце в обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Зі словами подяки, підтримки та гарних побажань до колективу звернувся Горощенко В.Ф. Захід завершився екскурсією по школі.

/Files/images/2018/profsplka/listopad/1111/1.jpg/Files/images/2018/profsplka/listopad/1111/2.jpg/Files/images/2018/profsplka/listopad/1111/3.jpg

Підведення підсумків та оголошення результатів відбудеться 28 листопада в м. Миколаєві. Тож бажаємо первинній профспілковій організації Кузнецівської школи перемоги та невичерпної енергії надалі.

Маринівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 90 років

Особливою подією для жителів Маринівки стало святкування 90 – річчя Маринівської ЗОШ І-ІІІ ст., яке відбулося 26 жовтня.

/Files/images/2018/profsplka/jovten/2610/2.jpg

Розділити радість свята з педагогічним колективом школи прийшли шановані педагоги, випускники різних років, їх батьки та представники влади. У ювілейний день колектив школи почув на свою адресу теплі слова від багатьох гостей. Щирі привітання звучали від голови Доманівської райдержадміністрації Осадчука Є.Л., який поздоровив учнів та вчителів на чолі з директором Русило С.М. з визначною подією школи, подарував пам’ятний адрес та подякував педагогічним працівникам за тепло своїх сердець, які вони віддають своїм вихованцям. Привітання звучали від Маринівського сільського голови Бройченка В.М., радника голови Доманівської районної ради Кучера Є.В., голови Доманівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Чорної О.М., колишніх випускників та вчителів.

За роки свого існування школа здобула заслужений авторитет у районі та виховала безліч гідних учнів, результат успішного навчання яких – призові місця на олімпіадах та конкурсах.

Поздоровлення від гостей свята перепліталися з чудовою концертною програмою та веселою лотереєю. Захід пройшов у дружній теплій атмосфері.

/Files/images/2018/profsplka/jovten/2610/1.jpg/Files/images/2018/profsplka/jovten/2610/3.jpg/Files/images/2018/profsplka/jovten/2610/4.jpg

Зичимо колективу Маринівської школи життєвих успіхів, процвітання і подальших перемог.

День працівників освіти на Доманівщині

4 жовтня 2018 року в Доманівському районному Будинку культури вчительське свято – День працівників освіти - зібрало працівників освітянської галузі Доманівського району, Доманівської селищної ради, Мостівської та Прибузької сільських рад. На урочистості завітали голова Доманівської райдержадміністрації Євгеній Осадчук, голова Доманівської районної ради Тарас Кушнір, секретар Доманівської селищної ради Галина Шульгіна, які поздоровили всіх присутніх зі святом. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували вчителів рідного краю, які багато років присвятили педагогічній праці та яких немає вже в живих. Урочистості продовжила голова Доманівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Оксана Чорна. Разом з привітальними словами вона відзначила активність та творчість освітян Доманівського регіону у різноманітних заходах, які проводить райрада Профспілки. Особлива подяка прозвучала спонсорам – людям, які постійно підтримують фінансово всі заходи Профспілки. Це депутати обласної ради Олександр Сіроштан, Сергій Чорний, депутат районної ради Наталя Парческу, керівники підприємств Володимир Антіпов та Михайло Молдованенко, Доманівська селищна рада. О. Чорна подякувала за постійну співпрацю з керівними структурами району та педагогічними колективами. На заході освітяни були відзначені грамотами Доманівської райдержадміністрації, Доманівської райради та Доманівської райради Профспілки. Почесною грамотою обкому Профспілки та цінним подарунком від депутата райради Наталі Парческу була нагороджена голова кращої первинної профспілкової організації Кузнецівської школи Наталя Вихрист. Урочистості продовжив святковий концерт, який підготував відділ культури, молоді та спорту Доманівської райдержадміністрації під керівництвом Олени Маценко за участю вихованців районного Будинку дитячої творчості, музичної школи, Доманівського НВК, Доманівської школи №2 та працівників Будинку культури.

/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4015.JPG/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4048.JPG/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4054.JPG/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4183.JPG/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4191.JPG/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4212.JPG/Files/images/2018/profsplka/jovten/0410/IMG_4243.JPG

Освітяни Доманівщини - учасники ХV Миколаївської обласнійої спартакіади серед працівників закладів освіти

25-26 вересня 2018 року 18 чоловік збірної команди освітян Доманівщини на чолі голови райради Профспілки О. Чорної взяли участь у ХV Миколаївській обласній спартакіаді серед працівників закладів освіти з 4-х видів змагань: волейболу, міні-футболу, настільного тенісу та шахів. Змагання були захоплюючими та цікавими. Найкращий результат (4 місце) показала футбольна команда під керівництвом Володимира Кісельова.

/Files/images/2018/profsplka/veresen/2509/IMG_20180925_104749.jpg/Files/images/2018/profsplka/veresen/2509/IMG_20180925_154113.jpg/Files/images/2018/profsplka/veresen/2509/IMG-e346cfec41bbb0095112f147a423f38a-V.jpg/Files/images/2018/profsplka/veresen/2509/IMG_20180926_135630.jpg

Розширене засідання райради Доманівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

07 вересня 2018 року в актовій залі відділу освіти Доманівської райдержадміністрації відбулося розширене засідання райради Доманівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України та керівників закладів освіти Доманівського регіону.Велика увага була приділена питанню розвитку соціального партнерства у вирішенні нагальних питань соціально-економічного захисту працівників освіти. Актуальним став виступ Чорної І.В., директора Доманівської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості, яка познайомила всіх присутніх із різними видами сучасних послуг зазначеної служби. Головний спеціаліст відділу праці УСЗН Поляк Г.П. визначив основні аспекти роботи в установах освіти Доманівського регіону з питання праці, приділив увагу особливостям укладання колективних договорів. Нові освітні сервіси Пенсійного фонду для громадян та особливості вимог до страхового стажу висвітлила Супранкова Т.М., начальник Доманівського відділу обслуговування громадян Вознесенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України. Наступним питанням розширеного засідання став аналіз фінансування галузі освіти Доманівщини у 2018 році. Виступили Курінська І.П., заступник начальника фінансового управління Доманівської райдержадміністрації, Гаврик А.П., бухгалтер Мостівської сільської ради та Кіпняк В.Г., економіст Доманівського освітнього центру. Голова Доманівської райради Профспілки Чорна О.М. підвела підсумки оздоровлення освітян Доманівського регіону у 2018 році. Також було обговорено питання про організацію заходів щодо проведення Дня працівників освіти. На завершення засідання підведено підсумки огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію та одноголосно визнано переможцем первинну профспілкову організацію Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. героя АТО Матвієнка А.В. (голова ПК Вихрист Н.С.).

/Files/images/2018/profsplka/veresen/2.jpg/Files/images/2018/profsplka/veresen/1.jpg

На заході були присутні 40 чоловік.

Підписано угоду про співпрацю

11 липня 2018 року відбулося перше засідання новоствореної громадської ради при Доманівській райдержадміністрації за участю голови райдержадміністрації Євгенія Осадчука./Files/images/2018/profsplka/lipen/1.jpg

Під час засідання затверджено план роботи ради на ІІ півріччя 2018 року, розглянуто орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік, обговорено наступні проекти: «Громадськість та місцева влада – ефективні механізми співпраці з громадськими організаціями», «Сім днів добрих справ».

Також було обговорено проведення майбутнього опитування жителів району щодо існуючих проблемних питань та стану реформи з децентралізації влади.

/Files/images/2018/profsplka/lipen/2.jpg

По завершені засідання відбулося підписання угоди про співпрацю між громадськими організаціями та громадською радою, в тому числі і з Доманівською районною організацією Профспілки працівників освіти і науки України в особі голови Чорної О.М.

Члени Доманівської районної організації Профспілки – учасники обласного фестивалю «Освітянські таланти Миколаївщини»

/Files/images/2018/profsplka/berezen/фото.JPG

30 березня 2018 року вокальне тріо «Мальви» у складі Миронюк Жанни, Пишної Лариси та Блідар Людмили стали взяли участь у обласному фестивалі «Освітянські таланти Миколаївщини».

Фестиваль художньої самодіяльності «Освітянські таланти Доманівщини – 2018»

/Files/images/2018/profsplka/berezen/1503/1.JPG

15 березня 2018 року в районному Будинку культури смт Доманівка відбувся Фестиваль художньої самодіяльності «Освітянські таланти Доманівщини – 2018».Західпроводився за ініціативи Доманівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України та підтримки Доманівської райдержадміністрації, районної ради, під патронатом меценатів - депутата Миколаївської обласної ради Олександра Васильовича Сіроштана та депутата Доманівської селищної ради Михайла Олександровича Молдованенка і мав на меті показати, що освітяни Доманівщини – це дружня, наповнена талантами велика родина. У фестивалі взяли участь 300 освітян із 17 педагогічних колективів Доманівcького регіону.

/Files/images/2018/profsplka/berezen/1503/2.JPG До уваги глядачів були представлені різноманітні жанри художньої самодіяльності. Усіх присутніх привітав голова Доманівської районної ради Кушнір Т.Л., голова райради Профспілки Чорна О.М., депутат селищної ради Молдованенко М.О. Всі учасники фестивалю були відмічені грамотами Доманівської районної організації Профспілки та подарунками. Обласний депутат Чорний С.В. поздоровив всіх присутніх зі святом та вручив меценату фестивалю Молдованенку М.О. Почесну грамоту Миколаївської обласної ради. На фестивалі була присутня перший заступник голови Доманівської райдержадміністрації Фалько Н.І. Хвилюючим моментом заходу стало вручення почесних відзнак голови Миколаївської ОДА - орденів «Св. Миколай Чудотворець»IIступеня психологу Доманівського НВК Гаврильчак І.О. Її чоловік та син Гаврильчак Євген та Євгеній є добровольцями Окремої Тактичної групи «Волинь».

/Files/images/2018/profsplka/berezen/1503/3.JPG/Files/images/2018/profsplka/berezen/1503/4.JPG/Files/images/2018/profsplka/berezen/1503/5.JPG/Files/images/2018/profsplka/berezen/1503/6.JPG

В ході свята була розіграна святкова лотерея. В рамках фестивалю діяв проект «Веселка творчості», який мав на меті максимально показати світ захоплень педагогів. Перед початком заходу всі присутні мали можливість переглянути презентацію учасників проекту.

Фестиваль пройшов у дружній та веселій атмосфері.

Діємо за правовими засадами

21 лютого 2017 року за участю представників Миколаївського обкому профспілки Максимової Г.М., Дементьєвої Ю.В. відбулося засідання Доманівської райради профспілки працівників освіти , на порядок денний якого, крім передбачених планом основних заходів на 2017 рік, були винесені актуальні й суспільно важливі питання діяльності профспілок.

Відкриваючи засідання , голова районної організації профспілки працівників освіти Дротенко М.А., відзначив ефективність заходів профспілок усіх рівнів щодо захисту трудових прав спілчан, окреслив основні напрямки роботи районної організації профспілки у 2017 році.

З метою поліпшення правової обізнаності, організаторських здібностей профспілкових лідерів обговорено основні аспекти правового захисту освітян , які вирішуються шляхом укладення колективних договорів, надані роз’яснення деяких особливостей профспілкової діяльності в умовах створення об’єднаних територіальних громад. Профактив району отримав юридичну консультацію з питання здійснення громадського контролю та правових засад захисту трудових прав членів профспілки , роз’яснення з окремих питань дотримання трудового законодавства.

Із фінансовим станом галузі присутніх ознайомила в.о. головного бухгалтера відділу освіти РДА Денькович В.Л. Гостре обговорення

викликало питання виплати 20% надбавки за престижність праці. Продовжувати відстоювання цієї гарантії,наданої державою, за правовими засадами - таке рішення винесла президія райради профспілки.

Профспілки вимагають гідного життя для людей: всеукраїнська акція протесту

/Files/images/2016/rmk/gruden/1.jpg

8 грудня 2016 року, у Києві відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок з вимогами посилення соціального захисту працівників в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Освітяни, металурги, медики, працівники соціальної сфери, культури, держслужби, АПК та інших галузей з усіх регіонів України пройшли ходою від Майдану Незалежності до Кабінету Міністрів України, а потім до Верховної Ради України.

Участь в акції взяли і представники від обласної організації Профспілки.

Учасники акції вимагали від влади і бізнесу створення умов для повної і продуктивної зайнятості працездатного населення, забезпечення гідного життя працюючих та членів їх сімей, соціального захисту пенсіонерів, ветеранів, студентів, підвищення з 1 січня 2017 року оплати праці та впровадження європейських соціальних стандартів.

Резолюцію та вимоги Всеукраїнської акції протесту було передано до представників Уряду та Верховної Ради України.

Вимоги профспілокдо Верховної Ради і Уряду України:

1.Встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» - 3200 грн, забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті-2017. Вжити конкретні дії для розвитку ефективного, конкурентоспроможного національного виробництва. Зменшити податкове навантаження для малого та середнього підприємництва з метою його збереження.

2. Знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.

3. При реформуванні оплати праці забезпечити справедливий розподіл результатів праці, запровадити галузеві стандарти оплати праці, дотримання конвенцій МОП, Європейської соціальної хартії. Вилучити із законопроекту № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення, втручання в автономне право сторін визначати умови оплати праці.

4. Забезпечити в Держбюджеті-2017 кошти для встановлення І тарифного розряду ЄТС у розмірі, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати та відповідне фінансування праці 3 млн. працівників бюджетної сфери.

5. Не допустити руйнування системи стипендіального забезпечення - стипендію кожному встигаючому студенту.

6. Для ліквідації заборгованості із заробітної плати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування спеціальної «гарантійної установи виплати боргів», відповідно до європейської практики і конвенцій МОП.

7. Повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (Списки № 1 і № 2).

8. Забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.

9. Повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект № 2245.

10. Не допустити руйнації і комерціалізації охорони здоров'я, закриття закладів та звільнення працівників, порушення конституційного права громадян на доступну медичну допомогу.

З 1 грудня підвищуються посадові оклади працівників бюджетної сфери

/Files/images/2016/profsplka/listopad/6.jpg

З 1 грудня підвищуються посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. Уряд 23 листопада прийняв постанову„Деякіпитання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”.

Проект акта підготовлено Мінсоцполітики з метою підвищення посадових окладів працівників окремих галузей бюджетної сфери у зв’язку із зростанням з 1 грудня цього року мінімальної заробітної плати з 1450 до 1600 гривень.

Зокрема, постановою передбачено підвищення тарифної ставки працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на 150грн(на 12,7 відсотка) і встановлення її у розмірі 1335 гривень. При цьому зберігається діючий грошовий розрив між мінімальною заробітною платою та тарифною ставкою працівника першого тарифного розряду ЄТС у сумі 265 грн.

Відповідно до зростання посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС та тарифних коефіцієнтів за розрядами ЄТС підвищуються посадові оклади всім категоріям працівників бюджетної сфери з дотриманням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці.

Крім того, для недопущення„зрівнялівки” у посадових окладах окремих категорій працівників постановою передбачено встановлення диференціації розмірів посадових окладів працівників 1 - 3 тарифних розрядів ЄТС (на 5-10 гривень).

Реалізація постанови буде здійснена в межах видатків, передбачених на оплату праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій у 2016 році.

Нову Галузеву угоду на 2016-2020 роки – підписано!

/Files/images/2016/profsplka/listopad/5.jpg

23 листопада 2016 року у Києві було підписано нову Галузеву угоду на 2016-2020.

Свої підписи на документі під час урочистої церемонії поставили Голова Профспілки Георгій Труханов та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Георгій Труханов наголосив, що Профспілка працівників освіти і науки України, сьогодні є єдиною професійною спілкою освітян, яка підтвердила свою репрезентативність. І підписуючи такий важливий документ, Профспілка і галузеве міністерство готові разом працювати задля підвищення іміджу професії учителя й захисту прав та інтересів працівників галузі.

Текст нової Галузевої угоди після повідомної реєстрації буде оприлюднено на офіційному сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Скасовано Постанову Кабінету Міністрів України № 65

/Files/images/2016/profsplka/listopad/1.jpg

11.10.2016 року на заміну постанові КМУ «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 р. № 65 було прийнято постанову КМУ «Про ефективне використання державних коштів»№ 710.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» надавався дозвіл нараховувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників в освітній галузі лише вихователям, помічникам вихователів, учителям, майстрам виробничого навчання, викладачам професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Натомість, таким працівникам, як практичним психологам, культорганізаторам, інструкторам з фізкультури, керівникам гуртків, концертмейстерам, акомпаніаторам, соціальним педагогам, музичним керівникам, непедагогічним працівникам було заборонено встановлювати доплати за виконання обв’язків тимчасово відсутніх працівників.Нова постанова скасовує дію постанови КМУ «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 р. № 65 та не містить заборони на встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників.

Також знято заборони на придбання меблів, побутової техніки, проведення ремонту, здійснення заповнення вакантних посад тощо.

Прийняте рішення Уряду дасть можливість державним установам покращити якість їх матеріально-технічного забезпечення та стимулювати працівників до підвищення ефективності роботи, забезпечуючи при цьому раціональне використання бюджетних коштів.

Про особливості укладання колективних договорів в новостворених опорних навчальних закладах

/Files/images/2016/profsplka/listopad/2.jpg

Щодо особливостей укладання колективних договорів в новостворених опорних навчальних закладах роз’яснюємо, що згідно із ч. 1-2 ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях, які використовують найману працю імають право юридичної особи; колективний договір може укладатися в структурних підрозділах підприємства в межах компетенції цих підрозділів.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про колективні договори і угоди», право на ведення переговорів і укладення колективних договорів, угод надається сторонам соціального діалогу, склад яких визначається відповідно до законодавства про соціальний діалог, яке обумовлює, що стороною працівників в соціальному діалозіна локальному рівні є первинні профспілкові організації(ст. 4 Закону України «Про соціальний діалог в Україні»).

Ст. 20 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» встановлено, що профспілки, їх організації та об’єднання ведуть колективні переговори, укладають колективні договори у порядку, встановленому законом.

Отже, колективні договори у новостворених опорних закладах повинні укладатися між стороною роботодавця, представником якої є директор опорного закладу , і стороною працівників, представниками якої є первинні профспілкові організації закладів освіти, які об’єднанні в опорний навчальний заклад.

Уряд виділив 24 млн грн. Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву

/Files/images/2016/profsplka/listopad/3.jpg

Для забезпечення потреби молодих сімей у пільговому кредитуванні будівництва житла за Держпрограмою забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки Уряд на 24 млн. грн. збільшив статутний капітал Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Відповідну Постанову було схвалено 11 жовтня на засіданні Уряду. Кошти передбачені у Державному бюджеті - 2016.

Засідання спільної робочої комісії Профспілки і Міністерства

/Files/images/2016/profsplka/jovten/1.jpg

19 жовтня 2016 року відбулося друге засідання спільної робочої комісії Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства освіти і науки України з підготовки нової Галузевої угоди на 2016-2020 роки.

Комісії представляли заступник Голови Профспілки Сергій Романюк та заступник Міністра Павло Хобзей.

Під час проведення переговорів сторони віднайшли компромісні позиції положень нової Угоди та дійшли згоди в баченнях окремих статей документу.

Проблемними залишилися деякі питання студентської молоді, які потребують додаткових консультацій.

Після узгодження позицій планується підписання нової Галузевої угоди на 2016-2020 роки.

Захищаємо соціальні права освітян

/Files/images/2016/profsplka/jovten/123.png

Обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки розроблені та надані департаменту освіти і науки облдержадміністрації пропозиції до обласної освітянської «Програми розвитку освіти до 2020 року» з розділу «Соціальні права та гарантії освітян».

Зокрема, передбачено своєчасну виплату заробітної плати, відпускних, оздоровчих, доплат та надбавок, грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу і інші, не менш важливі виплати. Передбачено також забезпечення підвищення розмірів заробітної плати відповідно до бюджету 2017 року.

Профспілка визначила основні завдання

20 вересня 2016 року відбулося чергове засідання райради Профспілки працівників освіти Доманівського району за участю голів первинних організацій Профспілки, на яке був запрошений начальник відділу освіти Доманівської райдержадміністрації Білецький В.В.

Основним було визначено питання: «Про завдання організаційних ланок Профспілки в сучасних суспільно-політичних та соціально-економічних умовах», яке висвітлив у своєму виступі голова райради Профспілки Дротенко М.А.

Начальник відділу освіти Доманівської РДА Білецький В.В. проінформував профспілкових активістів про стан фінансування галузі, вжиті заходи по вирішенню освітянських питань, про участь у процесах реформування галузі,зокрема - створенні опорних шкіл та освітніх округів.

У ході порядку денного райради профспілки також були розглянуті наступні питання:

- про Генеральну Угоду на 2016-2017 роки;

- про підсумки оздоровлення працівників освіти та їх дітей влітку 2016 року;

- про підготовку та проведення ХІІІ обласної Спартакіади серед працівниківзагальноосвітніх навчальних закладів;

- про підготовку до професійного свята – Дня працівників освіти.

Голови первинних профспілкових організацій закладів освіти району отримали методичні рекомендації з таких питань: основні соціально – правові аспекти тарифікації працівників навчальних закладів освіти, вимоги до розробки правил внутрішнього трудового розпорядку та важливі профспілкові справи у вересні-жовтні.

Акція протесту профспілок України

/Files/images/2016/profsplka/lipen/1.jpg Десятки тисяч представників профспілкових організацій і трудових колективів України, від імені 8 мільйонів працюючих, ветеранів праці, студентства, громадян зібралися6 липня 2016 рокуу Києві на Всеукраїнський марш протесту та мітинги біля Уряду і Верховної Ради України у зв’язку із шоковим підвищенням ціни на природний газ, електроенергію, яке спричинило двократне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги для населення та поставило більшість сімей на межу виживання.

У акції взяла участь делегація від профспілок Миколаївської області, у якій найчисельніше представництво склали освітяни.

220 членів обласної освітянської Профспілки були делеговані на акцію від усіх районних, міських, вузівських організацій Профспілки.

/Files/images/2016/profsplka/lipen/2.jpg/Files/images/2016/profsplka/lipen/3.JPG

Учасники Всеукраїнського маршу протесту висловили категоричний протест діям влади у зв’язку зпідвищенням ціни на газ і комунальні тарифи, затвердили текст Резолюції і вручили її представникам Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

/Files/images/2016/profsplka/lipen/4.jpg/Files/images/2016/profsplka/lipen/5.JPG

Профспілки заявили, що у разі нереагування на їх вимоги вдадуться до більш жорстоких дій, аж до страйку, згідно з гарантіями, закріпленими статтею 44 Конституції України.

Профспілки виходять на акції протесту проти підняття цін і тарифів на ЖПК!

6 липня 2016 року в Києві відбудеться Всеукраїнська попереджувальна акція протесту проти підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги!

Таке рішення одноголосно прийняла Рада Федерації профспілок України на своєму засіданні 23 червня 2016 року у Києві.

Акція буде проходити шляхом маршу представників профспілок зі всіх регіонів та пікетуванням Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Права не отримують – їх виборюють спільними і координованими діями! Разом – ми сила!

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Про збір підписів під Зверненням до

Кабінету Міністрів України

Обласна рада профспілок, згідно Постанови ФПУ «Про позицію та першочергові дії профспілок у зв'язку з шоковим підвищенням цін і тарифів» від 08.06.2016 № П-2-Іг, направляє «Заяву членів профспілок трудових колективів підприємств, установ та організацій України до Кабінету Міністрів України у зв'язку з підвищенням ціни на природний газ для населення» для організації в трудових колективах збору підписів членів профспілок під текстом Заяви до Кабінету Міністрів України.

Заяви до Кабінету Міністрів України з підписами направляються безпосередньо від ваших членських організацій до 21 червня п.р. Також Заяви можна направляти в оргвідділ облпрофради до 20 червня п.р. для їх централізованої відправки.

У разі самостійного відправлення Заяв на адресу Кабінету Міністрів України просимо проінформувати.

Додаток: на 1 арк.

/Files/images/2016/profsplka/Толмачев.png

Голова облпрофради

На контролі обласної Профспілки

/Files/images/2016/profsplka/cherven/0806.png На черговому засіданні президії обласного комітету Профспілки, яке відбулося 2 червня 2016 року, за участю усіх голів районних, міських, вузівських організацій Профспілки, було широко та активно розглянуто ряд актуальних питань, які хвилюють освітян області. Серед них;

- «Про співпрацю Профспілки з органами влади щодо збереження системи державних соціальних пільг і гарантій педагогічним працівникам»;

- «Про організацію контролю за дотриманням законодавства з питань охорони праці в загальноосвітніх школах – інтернатах м. Миколаєва»;

- «Про організацію оздоровлення працівників освіти та їх дітей» та інші.

Голова обласної організації Профспілки Віра Михайлівна Оборонько проінформувала учасників засідання про дії обкому Профспілки, організаційних ланок по вирішенню соціально-економічних питань та окреслила завдання профспілкових органів по підготовці навчальних закладів до нового навчального року, здійснення контролю за своєчасною виплатою заробітної плати, відпускних, матеріальної допомоги на оздоровлення та інші.

В обговоренні питань та внесенню пропозицій до постанов активну участь взяли:

- Віталій Олександрович Кисіль, голова Снігурівської районної організації Профспілки, член Федерації профспілок України;

- Микола Афанасович Дротенко, голова Доманівської районної організації Профспілки;

- Анатолій Миколайович Тубальцев, голова первинної профспілкової організації НУК імені Макарова, член ЦК Профспілки та інші.

Чемпіонат області зі спортивного туризму серед працівників освіти

/Files/images/2016/profsplka/traven/1a.png

З метою підвищення професійної туристської майстерності педагогічних працівників, пропаганди та популяризації туризму серед учителів, підвищення безпеки проведення походів, технічної та тактичної майстерності туристів, 17-19 травня 2016 року, в урочищі Мар'ївське Баштанського району, обласним комітетом Профспілки спільно з департаментом освіти і науки облдержадміністрації, обласним Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді проведено Чемпіонат області зі спортивного туризму серед працівників закладів освіти. В туристичних змаганнях взяли участь збірні команди районів та міст області.Учасники обласного Чемпіонату протягом трьох днів змагалися на дистанціях.

Команду Доманівського району представляли освітяни із 7 шкіл: Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Маринівської ЗОШ І-ІІІ ст.,Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст., Царедарівського НВК, Лідіївської ЗОШ І-ІІ ст.. та Олександрівської ЗОШ І-ІІ ст.( Русило С.М., Безін Б.І., Затворницька А.І.,Ніколаєнко С.П., Швець А.В., Матківський М.М., Вадовський С.М.). Організатором участі туристів у обласних змаганнях виступила райрада профспілки працівників освіти (голова – Дротенко М.А.).

Висловлюємо подяку команді Доманівського району за ініціативу, згуртованість, професіоналізм та туристську майстерність!

У Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

/Files/images/2016/profsplka/traven/12.jpg 6 травня 2016 року відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у Миколаївській області на тему: «Про роботу органів державної виконавчої влади на місцевого самоврядування Миколаївської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти».

У засіданні взяли участь голова обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти Тарас Кремінь, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська, ректори вищих навчальних закладів Миколаївської та Херсонської областей, депутати обласної ради, начальники районних управлінь освіти і науки, працівники освіти.

Олександр Співаковський наголосив, що виїзне засідання комітету – робоча зустріч та висловив сподівання, розмова буде конструктивною: «Ми повинні розуміти, що відбувається в регіонах, бо коли ми тиснемо на зелену, жовту, або червону кнопку, повинні усвідомлювати, що за цим стоїть абсолютно збалансоване рішення».

Вітаючи учасників засідання, голова обласної ради Вікторія Москаленко зазначила, що сьогодні виконавча і законодавча влада повинні консолідовано працювати над створенням рівних можливостей для здобуття освіти дітьми різних соціальних верств. Перші кроки на цьому шляху вже зроблені Миколаївською обласною радою – виділено 19 млн. гривень на програму «Шкільний автобус».

З доповіддю про стан та перспективи освітньої галузі Миколаївщини виступила директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська. Про виклики, які стоять перед сучасною українською системою освіти розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко.

В рамках обговорення учасники зустрічі внесли пропозиції до проектів законів України «Про освіту», «Про професійну освіту», обговорили недоліки та протиріччя законодавства України щодо визначення повноважень місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в галузі освіти.

/Files/images/2016/profsplka/traven/13.jpg

В обговоренні питань взяла участь голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Віра Оборонько

Регіональний семінар-навчання на тему: «Впровадження сучасних комунікативних форм і методів роботи в оперативному інформуванні спілчан»

З метою удосконалення системи оперативного інформування виборних органів, членів Профспілки, запровадження широкого використання можливостей Інтернету для посилення інформаційної взаємодії між членами Профспілки та її керівними органами, поінформованості членів трудових колективів щодо діяльності організаційних ланок Профспілки, формування навиків та вмінь в користуванні електронною поштою, Skype-зв'язком, підвищення рівня знань голів районних, міських, первинних організацій Профспілки з питань організаційної та інформаційної роботи, 27 квітня 2016 року, на базі Голосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кривоозерського району, проведено регіональний семінар-навчання на тему: «Впровадження сучасних комунікативних форм і методів роботи в оперативному інформуванні спілчан».

/Files/images/2016/profsplka/traven/1а.jpg

В роботі семінару взяли участь голови районних, міських організацій Профспілки Первомайського, Врадіївського, Доманівського районів, міст Первомайська, Южноукраїнська та голови первинних профспілкових організацій Кривоозерського району.

/Files/images/2016/profsplka/traven/День перемоги.jpg

З 1 травня бюджетникам, серед яких освітяни, підвищується заробітна плата

/Files/images/2016/profsplka/kvten/1.jpg

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 6 квітня 2016 р. № 288 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно з якою з 1 травня 2016 року підвищуються розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників бюджетних установ, зокрема галузі освіти, які визначені, виходячи з розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки 1185 гривень, крім працівників, чиї посади віднесено до 1-3 тарифних розрядів. Таким чином ставки заробітної плати вчителів, вихователів, викладачів, залежно від кваліфікаційної категорії за 9, 10, 11 та 12 тарифними розрядами становитимуть 2050 гривень; 2157 гривень; 2334 гривні та 2512 гривень відповідно.

Вирішуємо проблеми сьогодення.

21 квітня 2016 року відбулось розширене засідання президії Миколаївського обласного комітету Профспілки. В роботі засідання взяли участь голови районних, міських, вузівських організацій Профспілки.

Президія розглянула ряд актуальних та гострих питань, серед яких, зокрема:

-Про стан вирішення проблем соціально-економічної підтримки молодих спеціалістів;

-Про організацію оздоровлення та відпочинку працівників освіти та їх дітей влітку 2016 року;

-Про організацію навчання профспілкового активу області;

-Про проведення Чемпіонату області зі спортивного туризму серед працівників закладів освіти;

-Про обласний конкурс на кращий відеорепортаж про профспілкову роботу.

/Files/images/2016/profsplka/kvten/2.jpg

«Освітянські таланти Миколаївщини»

О! Музика! Яке це справді диво,

Вона підносить в сині небеса,

Ти невагомий і летиш щасливо,

А навкруги простори і краса.

Ці слова передають ту насолоду, яку відчув кожен, хто хоч раз чув чарівні мелодії у виконанні Колодія Олександра, вчителя музики Козубівської ЗОШ І-ІІІ ст., учасника обласного Фестивалю самодіяльної творчості працівників освіти «Освітянські таланти Миколаївщини», який відбувся 29 березня 2016 року.

Райрада профспілки вітає Олександра і висловлює подяку за активну участь у профспілковому житті району!

Сподіваємось ще не раз побачити його на сцені і насолодитись музикою у виконанні молодого і талановитого колеги.

/Files/images/2016/profsplka/berezen/IMG_3140.JPG/Files/images/2016/profsplka/berezen/IMG_3224.JPG

Підвищення розрядів тарифної сітки з грудня 2015 року

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 9 грудня 2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», відповідно до якої у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах установ, закладів та організацій, у тому числі за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій, посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників підвищуються відповідно до збільшення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298, з установленням з 1 грудня 2015 р. у штатному розписі посадових окладів, ставок заробітної плати працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери у відповідних розмірах залежно від посади, яка віднесена до того чи іншого тарифного розряду.

Пунктом 3 постанови зобов’язано керівників центральних органів виконавчої влади, голів обласних, Київської міської державних адміністрацій та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 1 грудня 2015 р. розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов’язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 р., з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 р. перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року.

Установлено, що для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 р. відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Зазначеною постановою внесено зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 (пункт 3 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України).

Пунктом 4 постанови зобов’язано керівників установ, закладів, організацій окремих галузей бюджетної сфери, тобто й галузі освіти, забезпечити внесення змін

до штатного розпису установ та закладів з урахуванням нових розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати.

Відповідно до пункту 2 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» посадові оклади (тарифні ставки) з 1 грудня 2015 р. розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду 1113 гривень.

Пунктом 6 постанови передбачено, що вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 грудня 2015 року.

Просимо інформувати організаційні ланки Профспілки про постанову Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» й забезпечити контроль за дотриманням трудових прав працівників відповідно до цієї постанови.

Виступ на парламентських слуханнях

заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка, 9 грудня 2015 року

Шановні учасники парламентських слухань!

/Files/images/2015/profsplka/1.png

Ознайомившись з законопроектом "Про освіту", стає зрозуміло, що його розроблено з метою економії бюджетних коштів. У ньому відсутня відповідь на головне питання: Як при зменшенні фінансування галузі підвищити якість освіти?

Враховуючи, що закон "Про освіту" має діяти протягом десятиліть, його норми повинні опиратися не на фінансову ситуацію сьогодення, а виходити з завдань, які стоятимуть перед освітою в майбутньому. Закон повинен відповідати Конституції України та ратифікованим Україною міжнародним актам.

Закон має передбачати механізми реалізації конституційних гарантій здобуття всіх рівнів освіти, забезпечувати рівний доступ до освіти. Закриття малочисельних шкіл, а їх у селах близько 3000, позбавляє дітей такого доступу. Безоплатність дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти та її доступність має бути забезпечена усім дітям, незалежно від їх місця проживання.

Виключно законами встановлюються засади регулюються праці (ст. 92 Конституції України). Законопроект це право пропонує передати на розсуд Уряду, що є неприпустимим.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ст. 22 Конституції України).

Наполягаємо на тому, щоб саме нормами Закону "Про освіту" були встановлені гарантії щодо:

– розмірів посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників на рівні середньої і подвійної середньої заробітної плати в промисловості відповідно, а спеціалістам освіти не нижче середньої у галузях економіки;

– навчального навантаження та тривалості робочого часу;

– підвищених посадових окладів (ставок заробітної плати) за педагогічні та вченні звання, наукові ступені, кваліфікаційні категорії замість передбачених законопроектом доплат;

– виплати надбавок за вислугу років у розмірі 20, 30 та 40% за педагогічний стаж понад 3, 10 та 20 років відповідно, передбачити 10% надбавку для молодих педагогів, які вперше приступили до роботи, особливо в сільській місцевості;

– виплати педагогічним, науково-педагогічним, бібліотечним та іншим працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, а також допомоги на оздоровлення при наданні відпустки в розмірі не менше одного посадового окладу, ставки заробітної плати;

– надання учням і студентам державних стипендій, пільг на проїзд, забезпечення їх підручниками, харчуванням, проживанням у гуртожитках;

– збереження загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, а також заборону на відчуження освітянського майна;

А це все можливо, якщо закон міститиме гарантію фінансування освіти у розмірі не менше 10% ВВП.

Сприятиме підвищенню якості освіти надання статусу педагогічного працівника тренерам-викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, його підвищення - для музичних керівників, інструкторів з фізичної культури дошкільних навчальних закладів;

Неприпустимим є запровадження обов'язковості укладання контракту з педагогічними та науково-педагогічними працівниками, що не узгоджується з рішеннями та роз'ясненнями Конституційного суду України, положеннями ратифікованих Україною конвенцій міжнародної організації праці.

Запропонована система сертифікації педагогів, яка викликала негативний резонанс серед педагогів, нічим не відрізняється від нинішньої атестації. З метою стимулювання підвищення професійного рівня педагогів необхідно передбачити механізм, який би передбачав відповідний рівень матеріального забезпечення.

Система здобуття рівнів освіти, зокрема в частині переходу з одного навчального закладу до іншого, або з однієї освітньої програми на іншу має бути гнучкою. Тоді здобувачу освіти не потрібно буде повертати бюджетні кошти, як це визначено в ст. 3 законопроекту.

Розробники проекту закону випустили чи можливо забули, що згідно з чинним законодавством інтереси працівників представляють профспілки. Адже в законопроекті передбачено права всіх інституцій, окрім Профспілки. Наполягаємо на виправленні цієї ситуації.

Підтримку позиції Профспілки своїми підписами засвідчили понад 650 тисяч освітян. Наша позиція ґрунтується як на європейських, так і загальносвітових тенденціях. У країнах з розвинутою економікою витрати на освіту постійно зростають, виходячи з міркувань, що чим краща освітня підготовка робочої сили, тим вища її роль у виробництві. Тоді в країні менше соціальних проблем, пов’язаних із безробіттям, бідністю, злочинністю.

Розраховуємо на відображення цих пропозицій у Законі України "Про освіту". Ми їх направили і до Верховної Ради України, і до Міністерства освіти і науки.

Дякую за увагу.

Всеукраїнські збори голів первинних профорганізацій

/Files/images/2015/profsplka/listopad/1.png

30 листопада, у м. Києві, було проведено Всеукраїнські зборипрофспілкових активістів, голів первинних профспілкових організацій, які представляли трудові колективи усіх галузей.

Основне питання зборів – завдання Федерації профспілок України щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в умовах реформ і європейської інтеграції, а також визначення тактики дій на сучасному етапі та перспектив модернізації профспілкової діяльності.

За словамиГригорія Осового, голови Федерації профспілок України, у країні тривають масштабні реформи, які охоплюють майже усі сфери суспільного життя – зміни до Конституції, державного управління, децентралізація влади, зміни в економіці, соціальній та трудовій сферах та окреслив окремі питання роботи, які потребують консолідованого бачення, спільних дій задля їх розв’язання.

Виступаючими зазначалося, що першочерговими діями влади мають бути створення робочих місць та реформа оплати праці на основі забезпечення її рентабельності та суспільної престижності. Водночас профспілки виступили категорично проти звуження трудових прав і боротимуться проти порушень міжнародного права та національного законодавства у сфері праці.

Всеукраїнські збори прийняли Резолюції з вимогами до Парламенту, Президента, Уряду та закликали увесь профспілковий актив, всіх членів профспілок консолідуватися у розбудові правової держави, де праця є легальною, доступною і престижною, виступити єдиним фронтом проти політики «жорсткої економії», будь-яких антисоціальних дій влади чи бізнесу та використовувати всі можливі заходи у боротьбі проти кожного порушення трудових прав.

В роботі зборів від Миколаївської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки взяли участь: голова первинної профспілкової організації Первомайської гімназії, вчитель української мови і літериЧернега Валентина Миколаївна та голова первинної профспілкової організації, вчитель – логопед ДНЗ №5 «Золота рибка» м. ПервомайськаТараненко Вікторія Миколаїна.

Первинним профспілковим організаціям. До обговорення

16.10.2015 № 02-5/521

Міністерство освіти і науки України

У зв’язку з обговоренням проекту закону «Про освіту», розміщеного на офіційному сайті міністерства, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає, що норми нового закону мають базуватися на гарантіях держави, визначених статтею 53 Конституції України, не можуть погіршувати зміст і обсяг прав освітян, що заборонено статтею 22 Конституції, та враховувати Рекомендації ЮНЕСКО «Про становище вчителів».

З метою удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на освіту на всіх її рівнях, створення умов для освіти упродовж життя, підвищення статусу педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти, забезпечення належних соціально-економічних умов всім учасникам навчально-виховного процесу, недопущення узаконення оплати праці працівників освіти на основі Єдиної тарифної сітки, яку Конституційним Судом України від 22.05.2008 № 10-рп/2008 визнано такою, що не відповідає Конституції України, норми законопроекту мають бути спрямовані, зокрема, на:

- визнання освіти, як головного пріоритету та основи розвитку громадян та країни, зокрема шляхом відповідних капіталовкладень;

- обов’язковість повної загальної середньої освіти;

- забезпечення державою доступності і безоплатності дошкільної, повної загальної середньої освіти дітям незалежно від їхнього місця проживання, а також професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних, закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання;

- забезпечення державою обсягами бюджетних видатків на освіту в розмірі не менше десяти відсотків внутрішнього валового продукту;

- затвердження нормативів матеріально-технічного, фінансового забезпечення безпосередньо одного учня, вихованця, здобувача вищої освіти відповідного типу навчального закладу;

- встановлення середніх посадових окладів (ставок заробітної плати) науково-педагогічним працівникам на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості;

- встановлення середніх посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості;

- встановлення середнього розміру посадових окладів спеціалістів освіти не нижче рівня середньої заробітної плати у галузях економіки;

- виплату педагогічним, науково-педагогічним, бібліотечним та іншим працівникам надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу роботи у розмірах: до 3 років - 10 відсотків, від 3 до 10 років - 20 відсотків, від 10 років до 20 років - 30 відсотків, понад 20 років - 40 відсотків;

- встановлення доплат педагогічним працівникам за виконання обов’язків класного керівника, завідування кабінетами, майстернями, лабораторіями, спортивними залами, музеями, методичними об’єднаннями тощо, за перевірку письмових робіт та інших видів педагогічної роботи;

- підвищення ставок заробітної плати та посадових окладів за почесні та педагогічні звання, наукові ступені, вчені звання;

- надання педагогічним, науково-педагогічним, бібліотечним та іншим працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі не менше одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків;

- виплату педагогічним, науково-педагогічним, бібліотечним та іншим працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі не менше місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки;

- надання статусу педагогічного працівника тренерам-викладачам та іншим фахівцям, робота яких пов’язана з навчально-виховним процесом, дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів і найменувань;

- підвищення статусу музичних керівників, інструкторів з фізичної культури дошкільних навчальних закладів;

- підвищення оплати праці працівників навчальних закладів, розташованих у гірській та сільській місцевості;

- надання працівникам навчальних закладів матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;

- безплатне користування житлом з опаленням і освітленням педагогічними та бібліотечними працівниками, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерами, які раніше працювали на цих посадах;

- безоплатне одержання у власність земельної ділянки;

- надання державних стипендій та пільг учням і студентам на проїзд у громадському транспорті, харчування, проживання, забезпечення підручниками тощо;

- збереження загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості,

- надання пільгових кредитів на будівництво і придбання житла,

- призначення і виплату педагогічним працівникам пенсії у розмірі 80-90% заробітної плати та збереження права на пенсію за вислугу років.

ЦК профспілки наголошує також на недопущенні узаконення:

- збільшення навчального навантаження та тривалості робочого часу вчителів, викладачів, вихователів, інших педагогічних працівників,

- збільшення наповнюваності класів загальноосвітніх навчальних закладів, груп дошкільних та позашкільних навчальних закладів,

- обов’язковості укладання з усіма педагогічними працівниками контракту, а також застосування до них такої процедури, як сертифікація,

- звільнення педагогічних та інших працівників за віковою ознакою.

Детальні постатейні зауваження та пропозиції ЦК Профспілки надасть при надходженні доопрацьованого міністерством законопроекту для його погодження в установленому законодавством та Галузевою угодою порядку.

Голова Профспілки Г.Труханов

В Україні створений новий Фонд соціального страхування

/Files/images/_________________________________________________________________semnar_vchitelv_nmetsko___movi_____/Безымянный.png

Україні створений новий Фонд соціального страхування. Відповідно до прийнятого у грудні 2014 року Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" передбачено об’єднання двох фондів соціального страхування – Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Сторони соціального діалогу, а це представники держави, роботодавців та профспілок, протягом двох місяців роботи погодили модель об’єднання цих Фондів, а також подальшу роботу єдиного Фонду соціального страхування України.

3 квітня 2015 року відбулося перше засідання правління новоствореного Фонду соціального страхування України, на якому були прийняті установчі рішення, такі як формування персонального складу правління Фонду, визначення черговості головування представницьких сторін у правлінні Фонду, обрання голови правління Фонду та його заступників, затвердження Статуту Фонду, затвердження Регламенту роботи правління Фонду, затвердження регламенту постійних та тимчасових комісій Фонду, їх кількісний та персональний склад, призначення директора виконавчої дирекції Фонду тощо.

До складу правління Фонду делеговано по 7 осіб від кожної представницької сторони – роботодавців, уряду та профспілок. Сторони визначилися, що перші два роки із шестирічної каденції цього складу правління Фонду головуватиме сторона роботодавців, наступні два роки – сторона профспілок і останні два роки – урядова сторона.

Головою правління Фонду обрано Олега Борисовича Шевчука – Президента Конфедерації роботодавців України.

Заступником Голови правління Фонду від профспілкової сторони обрали Володимира Володимировича Саєнка – заступника Голови Федерації профспілок України, від урядової сторони Валерія Станіславовича Ярошенка – заступника Міністра соціальної політики України. Директором виконавчої дирекції Фонду правління призначило Євгена Володимировича Баженкова.

За матеріалами ФПУ


Питання соціально-економічного захисту

залишаються ключовими …

03.06.2014р. відбулось навчання профактиву Доманівської районної організації профспілки працівників освіти, метою якого було обговорення найбільш актуальних в сучасній профспілковій роботі питань,що стосуються соціально – економічного захисту працівників освіти. На допомогу членам комісій з питань соціально – економічного захисту працівників освіти були надані роз’яснення щодо складання тарифікаційного списку працівників навчального закладу, Правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, встановлення педагогічного навантаження педагогічним працівникам навчального закладу та Порядку призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги .

Голови первинних профспілкових організаційрайону ознайомилися з інформацією про розгляд судової справи за позовом Профспілки до Кабінету Міністрів України стосовно визнання протиправними Постанов від 25.03.2014 р.№88 та 25.03.2014 р.№89.

Спільною була думка про те,що соціально-економічний захист освітян був і залишається важливим напрямом профспілкової роботи.

Голова райради профспілки Г.О.Дунаєвська

/Files/images/_________________________________________________________________semnar_vchitelv_nmetsko___movi_____/DSCN9237.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 27498

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.