Повернутися до звичайного режиму

Батьки, які віддають свою дитину на гуртки, отримали право на часткову компенсацію, – Володимир Гройсман

Уряд запровадив програму компенсації сплачених податків для тих батьків, які віддають свою дитину на гуртки, у дитячі садки та інші програми навчання. Відповідні податкові пільги почали діяти в Україні з /Files/images/2019/profsplka/berezen/20190215_1549030.jpg 1 січня 2019 року.

«А з 1 січня 2019 року ті батьки, які займаються розвитком дитини, мають право на податкові пільги на гуртки, дитячі садки та інші програми навчання», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Зазначається, що розмір податкової пільги може скласти близько 18% від суми сплачених податків на доходи. Водночас для того, аби таку знижку отримати, батькам необхідно укласти офіційний договір з таким закладом освіти, де буде вказано осіб, які надають такі освітні послуги, вартість цих послуг.

З 1 січня 2019 року ті батьки, які займаються розвитком дитини, мають правона податкові пільги на гуртки, дитячі садки та інші програми навчання.

Щодо компослуг вчителям сільської місцевості

Норма про забезпечення державою педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням передбачається у третій частиністатті 57 Закону України « Про освіту» від 5 вересня 2017 року /Files/images/2019/profsplka/berezen/IMG_2045141412.JPG № 2145-УІІІ.

Встановлено, що зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Порядку від 22.08.2018 № 657 надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу пільги, компенсації і гарантії, на якізгідно іззаконом мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу (далі - пільговики), щодо знижки плати за користування житлом, паливом та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія тощо), надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу пільговика за попередні шість місяців (далі - середньомісячний дохід) не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, визначеної відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України.

Тобто пільговиками в застосуванні Порядку вважаються лише працівники, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу.

Щодо пенсіонерів з числа педагогічних працівників, то відповідно пункту 2 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини п'ятої статті 29 Закону України «Про культуру», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, що розроблений на виконання пункту 5 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2002 № 256,право на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають пенсіонери, які раніше працювали педагогічними, працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах педагогічних працівників.

Тож залежність від сукупного доходу для забезпечення пільгами на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням стосується лише педпрацівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу. Такий сукупний дохід у 2019 році не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2019 року складає 2690 гривень.

Коротко про головне: заробітна плата педпрацівників з 1 січня 2019 року

Із 1 січня 2019 року розміри посадових окладів таставок заробітної плати працівників закладів іустанов освіти визначають, виходячи зрозміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду, щостановить 1921грн.

/Files/images/2019/profsplka/berezen/IMG_683312150751.JPG Розміри посадових окладів таставок заробітної плати педагогічних працівників, оплату праці яких здійснюють зарахунок освітньої субвенції, підвищено на 10% (без заокруглення). Цевизначенопостановою КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників»від 11.01.2018 №22. При цьому, згідно зпунктом 34Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 №102, утворюються нові розміри посадових окладів таставок заробітної плати. Від них визначають розміри всіх інших виплат, зокрема йпідвищень зароботу впевних типах закладів освіти тазапедагогічні звання, присвоєні занаслідками атестації.

Розмір мінімальної заробітної плати на1січня 2019 року відповідно достатті 8Закону про Держбюджетстановить 4173грн.

Тому відповідно достатті 31Закону України «Про оплату праці»від 24.03.1995 №108/95-ВР розмір заробітної плати працівника заповністю виконану місячну (годинну) норму праці неможе бути нижчим зарозмір мінімальної заробітної плати.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, єнижчою зазаконодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, здійснюють доплату дорівня мінімальної заробітної плати. Доплату нараховують щомісяця одночасно іззаробітною платою.

При обчисленні заробітної плати працівника для забезпечення їїмінімального розміру невраховують:

·доплати зароботу внесприятливих умовах праці тапідвищеного ризику для здоров’я;

·доплати зароботу внічний танадурочний час;

·роз’їзний характер робіт;

·премії досвяткових іювілейних дат.

Уразі укладення трудового договору про роботу наумовах неповного робочого часу, атакож при невиконанні працівником уповному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно довиконаної норми праці. При виконанні роботи наумовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно довиконаної норми праці. Тобто умови встановлення доплат дорівня мінімальної заробітної плати незмінилися.

Кiлькiсть переглядiв: 1482

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.