Пам’ятка

Безпека життєдіяльності

Табір з денним перебуванням

У закладі освіти поряд з іншими локальними документами, які регламентують роботу табору з денним перебуванням дітей видається наказ про організацію роботи з охорони праці в таборі з денним перебуванням (далі табір), яким затверджується план роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Одним з пунктів цього плану має бути підготовка приміщень, у яких буде розташовано табір. Приміщення, у яких буде працювати табір, повинні відповідати санітарним нормам, технічним вимогам та вимогам пожежної безпеки. З цією метою у закладі освіти створюється комісія з огляду приміщень табору, результати роботи якої заносяться до Акта перевірки приміщень табору.

Безпека життєдіяльності працівників табору та дітей ґрунтується на свідомому та сумлінному виконанні встановлених правил. Тому адміністрацією табору розробляються та затверджуються Правила поведінки у таборі для учнів, режим роботи табору, інструкції з охорони праці для працівників та з безпеки життєдіяльності для дітей, посадові інструкції для кожного працівника.

Начальник табору затверджує режим дня, правила внутрішнього розпорядку для вихованців та працівників, забезпечує дотримання вимог щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарних та протипожежних норм.

Працівники табору несуть персональну відповідальність за збереження життя і здоров’я вихованців.

Згідно із затвердженими інструкціями вступний та первинний інструктаж проводять:

- з вихователями та працівниками – відповідальний за організацію роботи з охорони праці в закладі освіти перед початком роботи табору;

- з дітьми – вихователі, у перший день роботи табору.

Програми вступних інструктажів з працівниками та дітьми надаються.

Позапланові інструктажі з працівниками і з учнями проводяться у разі необхідності (як правило, при порушенні вимог нормативних актів про охорону праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій тощо).

Цільові інструктажі з учнями проводяться вихователями перед кожною розважальною програмою, екскурсією, походом тощо.

Результати проведення інструктажів з дітьми оформляються в спеціальних журналах за встановленою формою (додаток 1,2 Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом МОН України 01.08.2001р. № 563).

В таборі працює медична сестра, яка:

- надає необхідну медичну допомогу;

- слідкує за дотриманням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм;

- контролює організацію якісного харчування;

- проводить бесіди з дітьми про профілактику травматизму, кишкових захворювань, особисту гігієну.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 722

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.